Olkusz

Firma Motorola Solutions Polska rozpoczęła współpracę z Zespołem Szkół nr 3 w Olkuszu. Uczniowie klas o profilach: technik programista i technik informatyk będą uczestniczyć w wielu projektach i konkursach, a także praktykach zawodowych w Motoroli.

Skąd pomysł na taką inicjatywę? – Program współpracy z firmą Motorola narodził się w okresie nauczania zdalnego. Dzięki inicjatywie Pana Piotra Bochaczyka, inżyniera programisty, możliwe było odbycie praktyk zawodowych przez naszych uczniów. Sukces tego projektu zaowocował przygotowaniem porozumienia pomiędzy szkołą, a Motorolą. To olbrzymia szansa dla naszych uczniów na podniesienie kompetencji zawodowych, a w przyszłości na zatrudnienie w tak renomowanej firmie – opowiada Beata Wesołowska, inicjatorka porozumienia z ramienia szkoły.

Uczniowie, którzy uczestniczyli we wspomnianych praktykach, odebrali stosowne certyfikaty. Wiadomo już, czym w ramach patronatu Motoroli zajmą się w rozpoczętym właśnie roku szkolnym. -Zaczęliśmy od praktyk. W sytuacji Cov-19 olkuska szkoła zwróciła się do nas z pytaniem o organizację zdalnych praktyk zawodowych dla uczniów klasy drugiej. Uznałem to za doskonały pomysł i przekonałem do niego swoich zwierzchników. Niebagatelną rolę pełniło tutaj finansowanie ze środków UE. Najważniejsi są uczniowie. W nadchodzącym roku planuję przeprowadzenie kilku prezentacji dotyczących szeroko pojętej technologii informacyjnej. Chciałbym pokazać obszary gdzie technologia rozwija się najszybciej i zachęcić ich do pogłębiania wiedzy w tych obszarach. Planuję również warsztaty z elektroniki układów logicznych – spróbujemy wspólnie zbudować układ sumujący liczby naturalne z samych tylko tranzystorów – mówi Piotr Bocharczyk, pracownik Motoroli odpowiedzialny za współpracę z „Ekonomikiem”.

Stosowna umowa została podpisana dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego przez prezesa firmy Motorola Solutions Polska Jacka Drabika oraz dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 Wojciecha Panka. -Z dumą mogę ogłosić, że Zespół Szkół nr 3 w Olkuszu został doceniony i zauważony przez tak duża międzynarodową firmą jaką jest Motorola. Objęcie patronatem kierunków technik informatyk i technik programista, jako pierwszych tego typu klas w Polsce, to olbrzymia nobilitacja, to również gwarancja jakości i poziomu nauczania w naszej szkole. Praktyki, szkolenia, wycieczki zawodowe oraz wspólne inicjatywy wraz z pracownikami firmy Motorola pozwolą nam jeszcze bardziej rozwijać naszą szkołę” – dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu Wojciech Panek.

Dydaktyczno – naukowa współpraca obejmuje także szkolenia dla nauczycieli przedmiotów zawodowych. W planach jest również organizacja konkursów, turniejów wiedzowych i wydarzeń promujących nowoczesne technologie.

Projekt „Inwestujemy w zawodowców – rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Olkuskim II” jest współfinansowany z funduszy UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze