Klucze

Czterdzieści lat minęło – w tym roku Polski Związek Działkowców obchodzi okrągłe urodziny. Jubileusz świętowali członkowie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Skałka” w Kluczach.

Na co dzień chętnie spotykają się „na działkach”. Często przychodzą całymi rodzinami, a przez lata nawiązało się tu wiele przyjaźni. Kolejny jubileusz był świetną okazją do zorganizowania pikniku, na który działkowcy licznie przybyli. Na plenerowej imprezie nie zabrakło zaproszonych gości: posłanki Agnieszki Ścigaj, członka Okręgowej Rady Małopolskiej Związku Działkowców Zdzisława Walczyka oraz samorządowców z gminy Klucze: wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kamila Wołka i wiceprzewodniczącego Rady Gminy Klucze Pawła Krawczyka.

Polski Związek Działkowców to liczna organizacja. Jak czytamy na stronie pzd.pl, „zarządza 4601 ROD o pow. ponad 40 tys. ha oraz skupia ponad milion członków, posiadających prawo do blisko 906 tys. działek rodzinnych. Jest jedną z największych organizacji społecznych w Polsce i najliczniejszym stowarzyszeniem ogrodowym, o najdłuższej historii i najciekawszej tradycji”. Tradycyjnie jubileuszowe spotkanie w Kluczach było okazją do uhonorowania złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami najbardziej zasłużonych działkowców. Odznaki wręczał prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Skałka” Roman Sroka.

Ognisko, poczęstunek, dobra muzyka i przede wszystkim niekończące się rozmowy – tak przebiegała dalsza część imprezy. Było co wspominać, ale i snuć plany na przyszłość.

Działkowcy skupieni w kluczewskiej „Skałce” na co dzień dbają nie tylko o swoje ogródki. Chętnie angażują się w inicjatywy pozwalające rozwijać miejsce, w którym od lat spędzają wolny czas. W tym roku z powodzeniem sięgnęli po środki z programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Dotacja przyznana w ramach konkursu grantowego koordynowanego przez Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze, a współfinansowanego przez Gminę Klucze i Gminę Bolesław, pozwoliła na zakup stołu i ławek. – Otoczenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego ,,Skałka” w Kluczach sprzyja aktywizowaniu naszej społeczności do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dbając o jak najlepsze wykorzystanie powierzonych środków dążymy do polepszenia estetyki i rozwoju naszego otoczenia. Czas spędzony w gronie przyjaciół, rodziny, znajomych sprzyja integracji międzypokoleniowej, wymiany wiedzy i doświadczenia ogrodniczego – mówi Anna Konieczna z kluczewskiej „Skałki”.

Nasza redakcja życzy działkowcom wszystkiego najlepszego z okazji pięknego jubileuszu!

fot. ROD „Skałka”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze