budowa

Budowa obwodnicy Olkusza wzbudza spore emocje wśród mieszkańców. 7 listopada odbędzie się spotkanie w sprawie tej inwestycji. Początek zaplanowano na godz. 17.00 w olkuskim Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32. Organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele inwestora – Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz projektanta.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tubylec
tubylec
9 lat temu

Apeluję do miszkańców Witeradowa i Osieka. Zainteresujcie się tą obwodnicą, bo wam też niezly paszter szykują. Skrzyżowania bez sybnalizacji, bez chodników, ale zato z błębokimi rowami. Ciekawe w jaki sposób będziecie pokonywać to skrzyżowanie.Liczymy, że też przyjdziecie i pomożenie nam walczyć o godne potraktowanie nas mieszkańców tej okolicy. Wszystko jest możliwe tyllko trzeba będzie to bardzo mądrze rozegrać. Na zebranie trzeba się przygotować i podjąć mądre decyzje.Nie można pozwolić by ignoranci dalej rządzili naszym miastem.

dama pik
dama pik
9 lat temu

A Ty popleczniku burmistrza idź mu bytu czyścić, jeden waraty drugiego. a jak jesteś taki cwaniak to przyjdź na następne spotkanie i wypowiadaj się za niego bo jemu języka w gębie ostatnio zabrakło. zapraszamy to pogadamy sobie!

poplecznikburmistrza
poplecznikburmistrza
9 lat temu

[quote name=”miko”] Robią z nas idiotów! jedyne wyjście urządzić blokadę na 94 i pokazać burmistrzowi, że czas lekceważenia ludzi się skończył .Nie jesteśmy zwierzętami w jego prywatnym folwarku!!!![/quote]
Nie trzeba z was idiotów robić, po to budują obwodnicę, żebyście sobie mogli blokować 94 do usr.. śmierci. 😆 , teraz to byś musiał powstanie na pół województwa wywołać, żeby coś zablokować. Był taki jeden polityk, co to potrafił, śp. Andrzej Lepper, ale nie dorastacie mu do pięt. Lepiej weź się do roboty, oszczędzaj pieniądze, kup sobie działkę w Bieszczadach, wybuduj dom – będziesz miał ciszę i spokój!
By żyło się lepiej – wszystkim! jak głosiło hasło wyborcze Platformy Obywatelskiej.

dama pik
dama pik
9 lat temu

Żenujące, na stronie przeglądu filmik z otwarcia I etapu obwodnicy. Dzień po spotkaniu z mieszkańcami w sprawie budowy obwodnicy przez osiedle Pan Burmistrz struga dalej głupa i udaje, że problemu nie ma. A co do Przeglądu, Panowie i Panie dziennikarze czemu nie zamieścicie filmu ze spotkania. Burmistrz kazał pokasować wszystkie filmy?? Bądźcie obiektywni i przedstawiajcie prawdę a nie reklamujcie na swoich stronach kolesi i ich układzików.

miko
miko
9 lat temu

Mówiliśmy jasno i wyraźnie wstrzymać prace do spotkania, albo przenieść w głąb lasu!! Co robią? Robią z nas idiotów! jedyne wyjście urządzić blokadę na 94 i pokazać burmistrzowi, że czas lekceważenia ludzi się skończył .Nie jesteśmy zwierzętami w jego prywatnym folwarku!!!!

ws-ka
ws-ka
9 lat temu

Moi drodzy internauci! to spotkanie w czwartek wyglądało tak jak miało wyglądać. Oni mieli tylko słuchać. Co mieli powiedzieć:…”durna hołoto mówcie co chcecie a my i tak zrobimy swoje..”? I robią błyskawicznie, do 18 listopada droga serwisowa będzie gotowa.
Ta „durna hołota ” ma przynajmniej klasę, której wy per -panowie władza i reszta nie macie nawet w szczątkowej formie!! Namawiam aby tego 18 listopada tłumnie stawić się na spotkanie . Coś wymyślimy!!

rg
rg
9 lat temu

Budowniczowie tej „…” następnego dnia po zebraniu odpowiedzieli na prośbę mieszkańców zwiększeniem tempa robót w części osiedlowej. 300% normy w postępie robót. 1000% lekceważenia tak dużej grupy ludzi. Ludzi którzy na tym osiedlu nie odsiadują kary, a po raz kolejny poczuli się jak ci pozbawieni prawa. W tak zaplanowany harmonogram nikt nie chce jednak wierzyć. Decyzje takie również nie tworzą klimatu do kompromisu.

nowy
nowy
9 lat temu

[quote name=”P.K.”]DOKŁADNIE! obecni na spotkaniu myśleli chyba, że na spotkanie przyjdzie garstka ,,zielonych”, którym szybko wcisną piękny kit, pokażą bajkową prezentację i wszyscy w miłej atmosferze się rozejdą. A tu się srogo pomylili, bo mieszkańcy się bardzo dobrze przygotowali. Panie Burmistrzu Pan się skompromitował najbardziej! i pamiętajcie na następne spotkanie przygotujemy się jeszcze lepiej.[/quote]

Przyjdziemy i przygotujemy się. 🙂

P.K.
P.K.
9 lat temu

DOKŁADNIE! obecni na spotkaniu myśleli chyba, że na spotkanie przyjdzie garstka ,,zielonych”, którym szybko wcisną piękny kit, pokażą bajkową prezentację i wszyscy w miłej atmosferze się rozejdą. A tu się srogo pomylili, bo mieszkańcy się bardzo dobrze przygotowali. Panie Burmistrzu Pan się skompromitował najbardziej! i pamiętajcie na następne spotkanie przygotujemy się jeszcze lepiej.

roman trepka repka
roman trepka repka
9 lat temu

Osobo spod znaku zapytania!

A może to pytania były bez sensu?[/quote]

Nie sugeruj mieszkańcom,że nie potrafią zadawać rzeczowych pytań,ponieważ to właśnie oni dokładnie przestudiowali wszystkie w miarę możliwości dostępne dokumenty i wiadomości dotyczące tego projektu, czego niestety nie można powiedzieć o stronie przeciwnej.Jeżeli zadajesz takie pytania to z góry zakładam,że na spotkaniu cię nie było.Domyślam się,że nie jesteś nawet związany ze sprawą i nie masz o tym zielonego pojęcia.Odnośnie władz Olkusza,inwestora i projektanta-„fachowców w swoich dziedzinach” to wstydziliby się panowie,że nie mieli nic do powiedzenia,bo sami odwlekali termin spotkania a w takiej rozpiętości czasu można było się solidnie przygotować.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
9 lat temu

Może firma budująca tą obwodnicę zrobiła by coś w sprawie ton błota które znajduje się na jezdni, ciekawe czy jak ktoś się zgłosi to zwrócą za myjnie.
Czy Kierownik tej budowy w ogóle tam zagląda?

?
?
9 lat temu

[quote name=”roman trepka repka”]Przedstawiciele władz Olkusza,inwestor i projektant przyszli kompletnie nieprzygotowani do spotkania!!!Żenada!!!!Nie potrafili udzielić ani jednej odpowiedzi na zadawane pytania!!![/quote]
A może to pytania były bez sensu?

ciekawy
ciekawy
9 lat temu

Możecie napisać do TVN-u. Może przyjadą z kamerą i pokażą to w Faktach a sprawa nabierze takiego rozgłosu że obwodnicę przesuną albo postawią ekrany akustyczne i zrobią wyjazdy z osiedla na obwodnicę…inaczej będą was zwodzić za nos i ustalać spotkania z których nie będzie nic wynikało a prace trwają …obwodnice ukończą, sprawa ucichnie i tyle z tego waszego marudzenia będzie 😆 😀 😀

Młodzian
Młodzian
9 lat temu

A może tak zainteresować sprawą NIK,CBŚ itp.Napisać do Expresu Reporterów,Uwagi itp.Bez mediów nic sie nie zrobi.

Kot z Płot
Kot z Płot
9 lat temu

Często jest,że po osiągnięciu stołka następuje przepoczwarzenie z Obywatela na Op-Rycha.

patriota pis
patriota pis
9 lat temu

[quote name=”ciekawy”][quote name=”P.K.”]Drogi Przeglądzie Olkuski czekamy też na rzetelny materiał z wczorajszego spotkania, nich opinia publiczna wie z jakimi władzami mamy do czynienia!! JAKIE BYŁY PYTANIA MIESZKAŃCÓW, JAK LICZNIE SIĘ STAWILI NA SPOTKANIU I Z JAKĄ KOMPROMITACJĄ I OBŁUDA SIĘ SPOTKALI. CZEKAMY![/quote]

To napiszcie tu na forum jakie pytania zadawaliście i co powiedział Burmistrz…będzie szybciej 😆 Bo nie wierzę że nic wam nie powiedział ani słowa :-* Przede wszystkim interesuje mnie czy będą ekrany akustyczne oraz drogi wyjazdowe z osiedla na obwodnicę te które są obecnie?[/quote]

Tak powiedział, że następne spotkanie będzie 18 ale nie na osiedlu tylko na szpitalnej

Andrzej W
Andrzej W
9 lat temu

[quote name=”j”]Tak, na pytania nie udzielano odpowiedzi. Wstyd mi takiej wladzy administracyjnej. Nastepne 18 xi.[/quote]

Pan burmistrz bawi się z mieszkańcami w : pytania i odpowiedzi” tylko że tych odpowiedzi nikt nie słyszał. Może zatem w nadchodzących wyborach liczy na niewidzialne głosy ??

P.K.
P.K.
9 lat temu

ZGADZAM SIĘ Z Z TOBĄ TUBYLEC W ZUPEŁNOŚCI. NA OSIEDLU NIE MA PRZYSZŁOŚCI, JEŚLI WCZORAJ USŁYSZELIŚMY ŻE PO ODDANIU OBWODNICY RUCH BĘDZIE 1/3 TEGO CO DZIEJE SIĘ TERAZ NA DRODZE KRAJOWEJ 94!! CIEKAWY – W PROJEKCIE NIE MA MOWY O ŻADNYCH EKRANACH AKUSTYCZNYCH, A WYJAZD Z OSIEDLA MOŻLIWY BĘDZIE Z UL. KONOPNICKIEJ! KTO TO W OGÓLE ZATWIERDZIŁ?!

tubylec
tubylec
9 lat temu

Na następne spotakanie powinna przyjść jeszce większa liczba nass mieszkańców,, bo jeżeli nie obronimy się przed tą obwodnicą to strach myśleć co nasz czeka w przyszłości.Jak się obronimy przed przedłużeniem jej do drogi katowickiej. A przecież o tym wspominał p burmistrz w jednym z wywiadów. Tylko w jedności możemy tę sprawę wygrać i oddalić tą obwodnicę od naszyc mieszkań. Jeszcze raz powtarzam, ta obwodnica nie może powstać tak blisko naszych mieszkań.

P.K.
P.K.
9 lat temu

Do ciekawy, przyjdź na następne spotkanie to się dowiesz. Spotkanie trwało 2 godziny i pytań było tak wiele, że trudno je tu streszczać wszystkie. Nie odpowiedział na nie nikt, ani Burmistrz, który już stosuje znana tylko sobie ,,spychologię” czyli zrzucanie odpowiedzialności na innych, ani inwestor ani wykonawca. Na następnym spotkaniu mają się odnieść do pytań bo na wczoraj chyba nie byli przygotowani na takie żądania mieszkańców. A zażądaliśmy zmiany przebiegu trasy i zaprzestania prac do momentu nast. spotkania oraz zabezpieczenie miejsc robót i poprawę bezpieczeństwa na Kochanowskiego.

miko
miko
9 lat temu

Ludzie nie można wychodzić z założenia że nic nie da się zmienić. Obwodnica to przekręt budowany naszym kosztem. Pytanie tylko komu się tak bardzo śpieszyło z nią, żeby robić wszystko po kosztach i zamknąć inwestycję jak najszybciej. sprawa śmierdzi na kilometr, burmistrz chce pozamiatać ją pod dywan, a my nie możemy mu na to pozwolić.trzeba walczyć o swoje bo nikt inny za nas tego nie zrobi.

ciekawy
ciekawy
9 lat temu

[quote name=”P.K.”]Drogi Przeglądzie Olkuski czekamy też na rzetelny materiał z wczorajszego spotkania, nich opinia publiczna wie z jakimi władzami mamy do czynienia!! JAKIE BYŁY PYTANIA MIESZKAŃCÓW, JAK LICZNIE SIĘ STAWILI NA SPOTKANIU I Z JAKĄ KOMPROMITACJĄ I OBŁUDA SIĘ SPOTKALI. CZEKAMY![/quote]

To napiszcie tu na forum jakie pytania zadawaliście i co powiedział Burmistrz…będzie szybciej 😆 Bo nie wierzę że nic wam nie powiedział ani słowa :-* Przede wszystkim interesuje mnie czy będą ekrany akustyczne oraz drogi wyjazdowe z osiedla na obwodnicę te które są obecnie?

P.K.
P.K.
9 lat temu

Drogi Przeglądzie Olkuski czekamy też na rzetelny materiał z wczorajszego spotkania, nich opinia publiczna wie z jakimi władzami mamy do czynienia!! JAKIE BYŁY PYTANIA MIESZKAŃCÓW, JAK LICZNIE SIĘ STAWILI NA SPOTKANIU I Z JAKĄ KOMPROMITACJĄ I OBŁUDA SIĘ SPOTKALI. CZEKAMY!

P.K.
P.K.
9 lat temu

Zmienić można jeszcze wszystko, trzeba udowodnić władzy jakie błędy popełniła, cała ta obwodnica to jeden wielki bubel w dodatku finansowany z funduszy europejskich a wykonywany przez firmę, która już zasłynęła z fuszerek w naszym powiecie. Panowie nic nie odpowiadali i wyraźnie byli w szoku w związku z zadawanymi pytaniami. Siedzieli jakby się pod ziemię chcieli zapaść. Dlatego na następnym spotkaniu powinna nas być jeszcze więcej żeby pokazać im że nie jesteśmy szara masą z którą mogą robić co im się podoba!!! Nast. spotkanie 18.11 o 17 miejsce to samo, Pan Burmistrz boi się ewidentnie pojawić na Osiedlu. Niech nas będzie jeszcze więcej niż wczoraj!

Jarek Z sPISku
Jarek Z sPISku
9 lat temu

[quote name=”roman trepka repka”]Przedstawiciele władz Olkusza,inwestor i projektant przyszli kompletnie nieprzygotowani do spotkania!!!Żenada!!!!Nie potrafili udzielić ani jednej odpowiedzi na zadawane pytania!!![/quote]

Jak by nie zbliżały się wybory to nawet by obwodnicy nie zaczął tak jak To robi np Dusk…

roman trepka repka
roman trepka repka
9 lat temu

Przedstawiciele władz Olkusza,inwestor i projektant przyszli kompletnie nieprzygotowani do spotkania!!!Żenada!!!!Nie potrafili udzielić ani jednej odpowiedzi na zadawane pytania!!!

Jarek Z sPISku
Jarek Z sPISku
9 lat temu

[quote name=”Ojciec Rydzyk”]Nadszedł czas abym mógł powrócić do ziemi ojczystej i zajeba*
Trochę piasku 8)[/quote]

Mam nadzieje że, odpalisz mi z tone 😛

alf
alf
9 lat temu

[quote name=”ciekawy”]Byliście na tym spotkaniu? Coś udało się zmienić?[/quote]

Byliśmy i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek udało się zmienić.

j
j
9 lat temu

Tak, na pytania nie udzielano odpowiedzi. Wstyd mi takiej wladzy administracyjnej. Nastepne 18 xi.

ciekawy
ciekawy
9 lat temu

Byliście na tym spotkaniu? Coś udało się zmienić?

Ojciec Rydzyk
Ojciec Rydzyk
9 lat temu

Nadszedł czas abym mógł powrócić do ziemi ojczystej i zajeba*
Trochę piasku 8)