Olkusz

Pierwszy tydzień lipca – wtedy ma zostać otwarty olkuski basen na Czarnej Górze. Właśnie dobiegają końca ostatnie prace remontowe. 

Wielu naszych Czytelników dopytuje o otwarcie kąpieliska. Wysokie temperatury podczas długiego weekendu sprawiły, że mieszkańcy szukali ochłody np. w sąsiednim Bukownie. -Kiedy na Czarnej Górze wreszcie zostanie otwarty basen? Zaczynają się wakacje, pogoda jest fajna, więc aż się prosi, żeby pójść na basen – rozdzwoniły się telefony w naszej redakcji.

Przypomnijmy, ze modernizacja rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Zakres prac obejmował ocieplenie, wykonanie nowej elewacji i wymianę dachów budynków szatni i socjalno-bytowych. Wyremontowano pomieszczenie dla ratowników. Rozbudowie uległo pomieszczenie technologiczne z uwagi na konieczność wykonania podłączeń do nowych atrakcji basenowych. Poza tym remontem objęto niecki basenowe, stację uzdatniania wody; wybudowano zbiornik przelewowy oraz zamontowano nowe pompy do podgrzewania wody w strefie rekreacyjnej.

Pierwotnie remont miał zakończyć się nieco wcześniej. – To pierwsza tak duża inwestycja na tym obiekcie od ponad 20 lat. Doraźne remonty były niewystarczające, dlatego tak ważne jest, że udało się przeprowadzić pełną modernizację o wartości aż 6 mln złotych. Niestety, obiektywne przyczyny, takie jak pandemia koronawirusa oraz wybuch wojny przyniosły nieoczekiwane opóźnienie wynikające z zakłóconego łańcucha dostaw urządzeń. Rozpoczęło się już napełnianie głównego basenu wodą, dlatego w pierwszych dniach lipca basen powinien być gotowy na przyjęcie amatorów wodnych szaleństw – mówi Michał Latos, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zEN
zEN
1 rok temu

Olkuski kompleks basenowy należy rozbudować do formy zamkniętej, funkcjonującej cały rok. W innym przypadku będziemy się tak z tymi remontami kulać, że końca nie widać.

mike
mike
1 rok temu
Odpowiedz do  zEN

Jak basen jakieś 20 lat temu był remontowy to w tym samym czasie remontowany był basen kryty przy SP2 (same ściany zewnętrzne były). Zamiast go remontować wystarczyło postawić nowy na Czarnej Górze i byłby kompleks basenowy czynny cały rok jak np. w Dąbrowie Górniczej.