Artykuł sponsorowany

Zakup dobrego ekspresu do kawy z pewnością ułatwi proces codziennego przygotowywania i pozwoli uzyskać najlepszy smak tego napoju. Nie da się jednak ukryć, że różnice w cenach oraz możliwościach ekspresów są na tyle duże, że komuś, kto nie zna się na takich urządzeniach, trudno jest podjąć odpowiednią decyzję. W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym znajdziesz najważniejsze wskazówki na temat tego, na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu do kawy.

  1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu do kawy
  2. Czy system spieniania mleka jest potrzebny?
  3. Pomoc w wyborze ekspresu
  4. O czym warto pamiętać przy zakupie ekspresu?

W dalszej części artykułu znajdziesz informacje o popularnych rodzajach ekspresów (między innymi ekspresy automatyczne, kolbowe i przelewowe), wpływu mocy i ciśnienia ekspresu na proces parzenia kawy oraz dowiesz się, gdzie można zapoznać się z aktualnym rankingiem ekspresów do kawy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu do kawy

Niezależnie od tego, czy szukasz ekspresu za kilkaset, czy za kilka tysięcy złotych, warto zapoznać się z najważniejszymi parametrami oraz funkcjami takich urządzeń. Najpierw jednak trzeba określić, jakiego rodzaju ekspres będzie najlepiej odpowiadał potrzebom użytkowników, ponieważ pozwoli to zawęzić wybór i ułatwi zakupy. Obecnie na rynku dostępne są różne typy ekspresów, a najpopularniejsze z nich to:

  • Ekspresy kapsułkowe – proste w obsłudze, ale za to droższe w eksploatacji ze względu na konieczność kupowania kapsułek. Świetna opcja dla osób, którym zależy na łatwości i krótkim czasie przygotowywania kawy.
  • Ekspresy automatyczne – pozwalają przygotować pyszną kawę za pomocą naciśnięcia jednego przycisku. W takim przypadku urządzenie zarówno mieli ziarna, jak i zaparza napój.
  • Ekspresy kolbowe – dają użytkownikowi dużą kontrolę nad całym procesem parzenia, co pozwala wypróbować wiele różnych technik przygotowywania kawy.
  • Ekspresy przelewowe – odpowiednia opcja dla osób, które każdego dnia wypijają wiele filiżanek kawy i preferują kawę typu americano.

Czy system spieniania mleka jest potrzebny?

Wiele ekspresów wyposażonych jest również w nowoczesne systemy spieniania mleka, co docenią miłośnicy latte macchiato i cappuccino. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jeżeli będzie się korzystało z tej funkcji, to konieczne będzie częstsze i dokładniejsze czyszczenie ekspresu. Jeżeli więc ktoś preferuje tradycyjną kawę bez mleka, tego typu opcja raczej nie będzie mu potrzebna.

Pomoc w wyborze ekspresu

Istotna jest natomiast moc ekspresu oraz jego ciśnienie, ponieważ ta pierwsza wpływa na szybkość przygotowywania napoju, a od ciśnienia zależy uzyskany smak oraz aromat. Optymalne ciśnienie dla ekspresów ciśnieniowych wynosi około 15 barów. Pozwala to wydobyć oczekiwany smak z napoju.

Jeżeli natomiast chodzi o przydatne funkcje dodatkowe, na pewno warto zwrócić uwagę na regulację mocy kawy, program automatycznego czyszczenia oraz możliwość zaparzania dwóch filiżanek jednocześnie, szczególnie jeżeli ktoś lubi zaczynać dzień od wypicia smacznej kawy ze swoją drugą połówką. Więcej przydatnych porad pomocnych w tym, aby znaleźć najlepszy ekspres ciśnieniowy lub ekspres przelewowy opisuje poradnik Media Expert.

O czym warto pamiętać przy zakupie ekspresu?

Jeżeli szukasz konkretnych propozycji ekspresów, które cieszą się doskonałymi opiniami wśród użytkowników, a ich zakup na pewno będzie dobrą decyzją, koniecznie sprawdź najnowszy ranking ekspresów do kawy. Znajdziesz w nim propozycje ekspresów od najlepszych marek (Delonghi, Saeco, Jura), jak i tańsze modele, które spełnią oczekiwania mniej wymagających użytkowników.

Przy okazji warto pamiętać o tym, aby od razu zakupić porządne ziarna kawy, co pozwoli na przygotowanie kawy od razu po otrzymaniu nowego urządzenia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze