Bydlin

W poniedziałek (10.06. br.) przy Szkole Podstawowej w Bydlinie odbył się egzamin na kartę rowerową, podczas którego policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz policjantka prewencji przeprowadzili wykład nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz bezpiecznych zachowań w czasie wakacji.

Mundurowi przypomnieli dzieciom o przepisach i zasadach obowiązujących w ruchu drogowym m.in. jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, jak wygląda obowiązkowe wyposażenie jednośladu, o czym należy pamiętać będąc pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Policjanci wspomnieli też o tym,  że rowerzyści podobnie jak piesi,  należą do  grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i muszą szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo. Z uwagi na zbliżające się wakacje policjanci, rozmawiając z uczniami, udzielali rady  i wskazówki, jak mądrze i bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach i domu.

Dzieci, które przystąpiły do egzaminu, wykazały się niezwykłą wiedzą i umiejętnościami jazdy na rowerze. Niebawem będą mogły odebrać swój pierwszy dokument, dzięki któremu będą mogły  samodzielnie jeździć na rowerze po drogach publicznych.

Przypominamy!

Karta rowerowa jest dokumentem, który stwierdza uprawnienie osoby niepełnoletniej do poruszania się rowerem. Wydawana jest dziecku za pisemną zgodą jego rodziców lub opiekunów. Do wydania karty rowerowej jest upoważniony dyrektor szkoły.  Kartę rowerową można uzyskać po ukończeniu 10 roku życia oraz zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego, który przeprowadza nauczyciel po odpowiednim przeszkoleniu z zakresu ruchu drogowego.

KPP Olkusz
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze