przystanek

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu ułatwi pasażerom dotarcie na olkuski cmentarz w Święto Zmarłych oraz Zaduszki. W sobotę i niedzielę inaczej będą kursować autobusy na trasach M i SŁ. W tym czasie zawieszona zostanie linia PS, a pojawi się nowa linia „Ekspres”.

1 i 2 listopada autobusy linii M będą rozpoczynać kursy na pętli na osiedlu Młodych, skąd pojadą ul. Biema, al. 1000 – lecia, ul. Króla Kazimierza Wielkiego i ul. Kościuszki. Dalej trasa wiedzie drogą krajową 94 w kierunku cmentarza na końcowy przystanek Olkusz Statoil. Jak informują władze ZKG, w drodze powrotnej autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystankach na ul.  Jana Pawła II i ul. Sosnowa. W trakcie najbliższego weekendu nie będą obsługiwane przystanki: Technikum, Osiecka, Szpital, Dworzec PKS. Pierwsza M – ka wyruszy z osiedla Młodych o godz. 7:00, kolejne co 20 minut, aż do godz. 20.00. W drugą stronę kursy odbywać się będą w godzinach: 7:20 -19:40, także co 20 minut.

Zmianie ulegnie także trasa linii SŁ. Autobusy pojadą z ul. Jasnej przez ul. Wyszyńskiego, ul. Kolberga i drogę krajową 94 do przystanku Olkusz Statoil w okolicy cmentarza. Pierwszy autobus wyjedzie z ul. Jasnej o godz. 7:55, a ostatni 17:55. W drugą stronę odjazdy przewidziano od godz. 7:10 do 18:10. Linia SŁ w obydwie strony będzie kursować co godzinę. 

Nową linią „Ekspres” pasażerowie pojadą z ul. Orzeszkowej, przez ulice: Nałkowskiej, Sosnową, pętlę na osiedlu Młodych, Kochanowskiego, obwodnicę, drogę krajową 94 w kierunku cmentarza. Kursy odbywać się będą co godzinę (od 7:06 do 20:06). Odjazdy spod cmentarza zaplanowano z taką samą częstotliwością (od 7:30 do 20:30).

Rozkłady jazdy wymienionych linii dostępne są na przystankach.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze