Olkuska Policja przypomina: wciąż obowiązuje zakrywanie ust i nosa w sklepach, w autobusach, urzędach czy na targowiskach. Tak samo, jak dwumetrowy dystans. Funkcjonariusze razem z Państwową Powiatową Inspekcją Sanitarną powiatu olkuskiego prowadzą akcje prewencyjno-kontrolne w okolicznych placówkach handlowych.

W związku z przypadkami nieprzestrzegania przez mieszkańców powiatu obowiązujących zasad dotyczących COVIT-19, 2 lipca br. dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i dzielnicowy Komisariatu w Bukownie wspólnie z pracownicami Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Olkuszu, sprawdzali m.in. w sklepach, piekarniach i centrach handlowych przestrzeganie wymogów sanitarno – higienicznych i reżimu sanitarnego. Kontrolowano m.in. czy osoby przebywające wewnątrz tych obiektów  mają zasłonięte usta i nos. Za brak maseczek były pouczenia, ale też i nakładane kary. W kolejnych dniach przewidziana jest dalsza kontynuacja tych działań. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, zakrywanie ust i nosa, jak również utrzymywanie bezpiecznego, dwumetrowego dystansu między sobą to nasz obowiązek w sklepach, urzędach i we wszelkich pomieszczeniach, w których styka się wiele osób.

Policja i Inspektorzy Sanitarni apelują o przestrzeganie zasad. Łamanie ich naraża nas na mandaty , ale przede wszystkim jest to zagrożenie dla naszego zdrowia.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
4 lat temu

Jest pierwszy wyrok w sprawie kagańców. https://wiadomosci.onet.pl/poznan/koronawirus-koscian-sad-nie-wymierzyl-kary-mezczyznie-bez-maseczki/8cgfwry
Były i są NIELEGALNIE WPROWADZONE!

mike
mike
4 lat temu

Ponadto Mateuszek powiedział „Koronawirus to już choroba jak inne.”

mike
mike
4 lat temu

Ciekawe na jakiej podstawie? Rozporządzenie może dotyczyć tylko osób chorych lub podejrzanych o zachorowanie.
Już RPO się wypowiedział w tej sprawie co można znaleźć tutaj: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/koronawirus-rpo-nakaz-zakrywania-ust-nosa-niezgodny-z-zasadami-tworzenia-prawa
Ponadto rozporządzenie mówi:
osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju.. okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane.