lampy osiedle młodych3

Osiedle Młodych nie jest wystarczająco oświetlone – apeluje do burmistrza w imieniu mieszkańców radny Michał Mrówka. W swojej interpelacji pisze o częstych awariach oraz miejscach, gdzie lamp po prostu nie ma.

Problem z niedostatecznym oświetleniem osiedlowych miejsc nie jest nowy. Mieszkańcy skarżą się, że lampy często nie działają prawidłowo albo w ogóle nie świecą. W niektórych licznie uczęszczanych miejscach latarni wcale nie ma. – Tak jest na przykład na deptaku prowadzącym od przychodni zdrowia przy ul. Nałkowskiej do chodnika w Dolince. Dukt z betonowych płyt prowadzi przez las. Nie muszę opisywać, jaki dreszczyk emocji towarzyszy przechodniom chodzącym tamtędy po zmroku. A chodzi tędy sporo osób udających się do kościoła czy na Pakuskę. Postawienie już trzech latarni zaradziłoby całej sytuacji – uważa Michał Mrówka.

lampy osiedle młodych

Na osiedlu są też miejsca, gdzie słupy co prawda są, ale bez zasilania. Przykładem jest kompleks szkół przy ul. Żeromskiego. – Latarnie tam są, ale od dobrych kilku lat nie świecą. Tym samym niedoświetlona szkoła jest łatwym łupem dla włamywaczy czy wandali. Na ostatnim zebraniu osiedlowym mieszkańcy wskazali budowę i remont oświetlenia ulicznego jako propozycje zadań do budżetu gminy na 2016 rok – czytamy w interpelacji.

                lampy osiedle młodych4
Bieżącym utrzymaniem i konserwacją oświetlenia na osiedlu Młodych zajmuje się Tauron. Do tej firmy przekazywane są wszystkie zgłoszenia o awariach. W ubiegłym roku takich zgłoszeń odnotowano 120, a do 27. października tego roku – 58. Dotyczyły one przede wszystkim nieświecących lub migających żarówek, a także złego stanu technicznego słupów oraz nieświecących całych ciągów oświetleniowych. – Od firmy Tauron uzyskaliśmy informację, iż infrastruktura oświetleniowa znajdująca się na terenie osiedla Młodych jest sprawna. Wszelkie ujawnione awarie opraw, kabli czy słupów są na bieżąco usuwane – odpowiada burmistrz Roman Piaśnik.

lampy osiedle młodych2

Włodarz miasta zapewnia, że doświetlenie terenu od przychodni do Dolinki jest brane pod uwagę. Gdy tylko zostaną zabezpieczone środki na ten cel, inwestycja zostanie zlecona do realizacji.
Inaczej wygląda kwestia oświetlenia wokół szkoły przy ul. Żeromskiego, które jest zasilane z kompleksu szkolnego. – Oświetlenie terenu wokół kompleksu szkolnego jest w złym stanie technicznym i nie nadaje się do eksploatacji, a jego bieżącym utrzymaniem zajmuje się zarządca terenu – dodaje w odpowiedzi na interpelację burmistrz Piaśnik.

Gdzie Waszym zdaniem przydałyby się jeszcze uliczne lampy?

Fot. Michał Mrówka

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
BOB
BOB
6 lat temu

Chyba lekka przesada. Można iść inną drogą jasną i bezpieczną a nie nocą wiewiórką świecić.

lol11
lol11
6 lat temu

[quote name=”pis”]Tylko oś. Młodych, Centrum, Słowiki a Pakuska nie ma radnego?????[/quote]

Pakusia ma trzech radnych i co ?. I nic. Czyżby śpiochy lub zamiast z ludźmi to fejsbukowcy.

lol
lol
6 lat temu

Poruszony został ważny temat.

Choć mówią, że pod latarniami najciemniej.

pis
pis
6 lat temu

Tylko oś. Młodych, Centrum, Słowiki a Pakuska nie ma radnego?????

Księgarnia
Księgarnia
6 lat temu

„Śmiech i złość”-Jan Pietrzak-..”o szajce ,która nas dopadła 8 lat temu”

gwałciciel
gwałciciel
6 lat temu

tesz tak mysle

exist
exist
6 lat temu

Żeby było na osiedlu jaśniej, trzeba je pomalować na biało, a jak się postawi latarnie to będzie na osiedlu widniej 🙂

śmiejący serek
śmiejący serek
6 lat temu

Takie tematy powinny być załatwiane na zgłoszenie do wydziału a nie tematem interpelacji. Nie ma poważnych tematów to trzeba wymyślać tematy zastępcze.

piechur
piechur
6 lat temu

nocą samemu bezpieczniej iść przez ciemny las niż drogą z latarniami.A ksiądz Msze z 18 mógłby na okres zimowy przesunąć na 17 czy nawet 16 .wszystkie kościoły tak robią.

Młody
Młody
6 lat temu

A czy Pan radny zauważył jaki jest stan dróg i chodników na osiedlu a schody – młody na nich się potknie i przewróci a co dopiero dzieci czy starsi a jak już robi się nowe to często bez pojęcia szerokie arterie chodnikowe z kostki po których czasami ktoś przemknie … a ile jest oznaczonych miejsc parkingowych dla mieszkańców, dla kilku procent bo policję to nie interesuje – jak ma zgłoszenie to mandat wlepi, a montaż izolacji cieplnej na blokach, w całym kraju już bloki „ocieplone” a u nas przy najwyższych pewnie czynszach do bloku podchodzi się po kilka razy żeby drożej było … przecież osiedle ma wysoko opłacanych „gospodarzy” zarząd i radę nadzorczą (czy to nie oni w Tauronie interweniować powinni) – może nie do burmistrza tylko do nich Pan radny jako także radny osiedlowy zainterpelować powinien …