klucze 11 listopada 2015

101 lat temu nieopodal wsi Krzywopłoty, na bagnach pomiędzy Bydlinem i Załężem, legioniści marszałka Józefa Piłsudskiego stoczyli krwawą bitwę z wojskami rosyjskimi. W najbliższą niedzielę, 15. listopada, na cmentarzu parafialnym w Bydlinie odbędą się  rocznicowe uroczystości, na które zapraszają władze gminy Klucze.

Obchody rozpoczną się na placu szkolnym w Bydlinie, skąd o godz. 13.40 uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych przemaszerują na pobliski cmentarz. Tam, przy Pomniku Legionistów, zostanie odprawiona msza św., a po niej apel poległych. O godz. 16.00 w miejscowej szkole zaplanowano spektakl poetyko – muzyczny w wykonaniu gimnazjalistów oraz mini-koncert pieśni patriotycznych. Honorowy patronat nad obchodami sprawuje wojewoda małopolski Jerzy Miller.

Zainteresowani udziałem w uroczystościach mogą skorzystać z dodatkowych kursów autobusowych linii 478. Szczegóły na plakacie.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Norek
Norek
6 lat temu

Patrioci z pod czerwonego sztandaru bandy UPAińsko-sowieckiej.W niedzielą macie ŚWIĘTO w Krzywopłotach,bo gruba kreska dała Wam przyzwolenia na dalsze niwelację rozkradanie RZECZPOSPOLITEJ.Za czasów panowania w/w bandy poza prawdziwymi Patriotami Polskimi nikt nie świętował ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI było zakazane