policja

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 40-letni olkuszanin, który pomimo wcześniejszej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, jechał osobowym fiatem cinquecento i doprowadził do kolizji drogowej.

Do zdarzenia doszło w sobotę 9 września na ulicy Głównej w Bolesławiu. – Jak wstępnie ustalono, kierujący fiatem najechał na tył forda focusa, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Gdy na miejsce przyjechał patrol policji i zbadał stan trzeźwości kierujących to okazało się, że 40-letni olkuszanin miał w swoim organizmie ponad trzy promile alkoholu – relacjonuje st. asp. Katarzyna Matras z KPP w Olkuszu.

Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo tego, że prawo jazdy stracił już wcześniej. – Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna zostanie ukarany mandatem. Poniesie jeszcze odpowiedzialność za przestępstwo, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości. Według kodeksu karnego grozi za to grzywna a nawet kara do dwóch lat pozbawienia wolności – dodaje oficer prasowy olkuskiej komendy.

Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż pięć tysięcy złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
P X T
P X T
4 lat temu

Kolejny tym razem piekarz, rzekomo prosi o toaletę i tam kończy żywot, no bo jak wiadomo w toalecie nie ma kamer.
Każde „zaproszenie” na komendę obarczone jest potwornym ryzykiem. Może się zakończyć wyrokiem, ale nie koniecznie, bo w terenie również jak nie będzie w pobliżu postronnych świadków.

https://wiadomosci.wp.pl/smierc-w-komisariacie-w-gdyni-nie-zyje-zatrzymany-6165770439301249a

on
on
4 lat temu

[quote name=”ona”]A co się działo dziś na Kazimierza ok. 10 ej./13.wrze./na wysokości Świętokrzyskiej.[/quote]
Potrącenie pieszej na pasach

ona
ona
4 lat temu

A co się działo dziś na Kazimierza ok. 10 ej./13.wrze./na wysokości Świętokrzyskiej.