Niebezpiecznie jest zawieść uczucia kobiety. Kara może być niezwykle bolesna, o czym przekonał się  40-letni mieszkaniec Krakowa. Młodziutka, zaledwie 17-letnia olkuszanka postanowiła ukarać go za to, że ją porzucił. W zemście pomogli jej znajomi.
Dziewczyna zwabiła byłego partnera do lasu w okolice miejscowości Kogutek. Tam już czekali na niego jej koledzy. – Zastosowali metody znane z filmów sensacyjnych. Mężczyznę siłą wepchnięto do samochodu i wożono przez pół godziny po okolicy. Na głowę założono mu kurtkę. Na koniec wyrzucono mu kluczyki od samochodu i zakazano zawiadamiania policji. Ofiara zgłosiła się jednak na jeden z krakowskich komisariatów, a funkcjonariusze szybko ustalili przebieg zdarzenia i zatrzymali sprawców – relacjonuje młodszy aspirant Łukasz Czyż, rzecznik prasowy olkuskiej policji.

W ręce naszych mundurowych wpadło pięć osób w wieku 17- 21 lat, mieszkańców Olkusza oraz Czubrowic. Mężczyźni nie tylko pobili i porządnie nastraszyli swoją ofiarę. Czterdziestolatek stracił też dwa telefony komórkowe, złotą bransoletę, aparat fotograficzny oraz 250 złotych.
Kobiecie i jej czterem kompanom policja postawiła zarzut wspólnego popełnienia dwóch przestępstw: rozboju i pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Olkuszu zdecydował o zastosowaniu wobec sprawców środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie tysiąca złotych. Sprawa trafiła do sądu. Oba przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności, odpowiednio: do lat dwunastu i pięciu. Część skradzionych w wyniku rozboju przedmiotów odzyskano.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze