Ogólnopolskie Biegi Przełajowe, które odbyły się na obiektach krakowskiego AWF-u, zgromadziły ponad 200 zawodników. Wśród nich byli też lekkoatleci z IKS-u „Olkusz”.  Na dystansie 4 km wśród juniorów pierwszą lokatę zajął Bartosz Karoń. W biegu na 3 km junior młodszy Kacper Bielat był piąty. Na 1000 m w gronie 11-latków drugie miejsce przypadło Olafowi Czapli. Na tym samym dystansie dobre wyniki zanotowali jego starsi bracia – Nikolas Czapla (12-13 lat) był pierwszy, a Krystian Czapla (14-15 lat) był trzeci.

W kategorii młodziczek na 1000 m Monika Kaliwoda zajęła trzecie miejsce, Jaśmina Wolczyńska czwarte, Patrycja Skręt siódme, a Kinga Byczek jedenaste. Juniorka Marta Łaskawiec w biegu na 3 km była piąta. Dziesiąta lokata przypadła seniorowi Jakubowi Sowińskiemu na dystansie 4 km. Podopieczni trenera Kazimierza Chechelskiego wystartują w Mistrzostwach Polski Juniorów w Bydgoszczy, które są jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata w biegach na przełaj.
Na zakończenie halowego sezonu w Ostrawie wystartowali lekkoatleci „Kłosa” Olkusz. Przemysław Górkiewicz ustanowił swój nowy rekord życiowy. W biegach na 60 m przez płotki osiągnął czas 9,31 s, ustanawiając także nowy rekord klubu.  W konkurencji tej startowali także  Barbara Górkiewicz (9,92 s) i Michał Górkiewicz (7,99 s).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze