spartakiada szs 1

Wzorem poprzednich lat z początkiem czerwca na terenie Ośrodka Sportowo Wypoczynkowego „Czarna Góra”, odbyła się młodzieżowa spartakiada. Impreza nie bez przyczyny nazywana jest świętem szkolnego sportu, bowiem udział w niej biorą niemal wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Olkusz.

Ponad czterystu uczestników, konkurencje indywidualne i drużynowe oraz walka o prymat dla swojej szkoły – to coroczna wizytówka zawodów, jakie mimo upływającego czasu niezmiennie cieszą się ogromną popularnością w środowisku uczniów i nauczycieli. Spartakiada jest ponadto zwieńczeniem długich miesięcy pracy i podsumowaniem wszystkich wydarzeń sportowych znajdujących się w szkolnych kalendarzach.

– Serce rośnie, gdy w jednym miejscu można zobaczyć tylu młodych ludzi rywalizujących na bieżni, stanowiskach lekkoatletycznych i boiskach. Co ważne, popularność Królowej Sportu nie maleje, a trzeba wiedzieć, że w Olkuszu mamy wielu utalentowanych zawodników – mówi Marcin Bujas, prezes miejsko-gminnego Szkolnego Związku Sportowego, który od wielu lat jest głównym organizatorem Spartakiady.

Jak zwykle wydarzenie poprzedziło symboliczne zapalenie znicza olimpijskiego, a na maszt wciągnięta została okolicznościowa flaga. Zanim uczniowie przystąpili do zmagań, swoje „pięć minut” mieli zwycięzcy niedawnej, IX edycji Memoriału Juliana Kazibuta. Przypomnijmy, że wśród szkół podstawowych najlepsi na parkiecie okazali się reprezentanci SP 9 (zarówno chłopcy jak i dziewczęta), w kategorii gimnazjów triumfowały uczennice z Gim 4, a u chłopców Gim 2, natomiast rywalizację w gronie szkół średnich zdominowali uczniowie IV LO.

Po nagrodach nadszedł czas na główny punkt spartakiady, a więc szkolną rywalizację. Uczniowie podstawówek mierzyli się w biegach sprinterskich na dystansie 60 m, biegach długich – 600 m dziewczynki i 800 m chłopcy, a także pobiegli w sztafecie szwedzkiej. Dodatkowo nastolatkowie rzucali piłką lekarską oraz grali w dwa ognie.

spartakiada szs 2

Gimnazjaliści mieli za zadanie przebiec 100 m, 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy). Czekała też na nich sztafeta szwedzka, skok w dal oraz turniej siatkówki plażowej. Stawkę zawodów uzupełnili licealiści. Poza sprinterską setką, kobiety pobiegły na dystansie 800 m, a panowie na 1000 m. Była też sztafeta, konkurs pchnięcia kulą oraz rywalizacja pod koszami w triobaskecie.

Na zwycięzców poszczególnych konkurencji czekały pamiątkowe medale, a na najlepsze szkoły okazałe puchary. – Liczę na to, że podczas jubileuszowej, czterdziestej spartakiady spotkamy się już na nowej bieżni, tartanowej. Projekt rewitalizacji Czarnej Góry już jest i wierzę, że w końcu nadejdą lepsze czasy dla olkuskiego sportu, także i tego szkolnego – zaznacza Marcin Bujas, prezes olkuskiego SZS-u.

{joomplu:68194}{joomplu:68211}{joomplu:68197}

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych:
1. SP 2
2. SP 3
3. SP 4
4. SP Witeradów
5. SP 9
6. SP Kosmolów
7. SP 5
8. SP 1
9. SP Żurada
10. SP Sieniczno
11. SP Zawada
12. SP 10
13. SP Osiek

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych:
1. GIM 3
2. GIM 4
3. GIM 2
4. GIM 1

Klasyfikacja końcowa szkół średnich:
1. IV LO
2. I LO
3. ZS 1
4. ZS 3
5. ZS 4
6. II LO

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze