skalska parking 1

Mieszkańcy bloków 17, 18 i 19 przy ul. Skalskiej w Olkuszu mogą już korzystać z nowego parkingu, który mieści 19 samochodów. Do oddanych właśnie do użytku miejsc postojowych, wykonano również nowy dojazd od strony ul. Słowackiego.

Zadowolenia z nowej inwestycji nie kryją mieszkańcy. Do tej pory zmuszeni byli parkować na poboczach i pobliskich terenach zielonych. Budowę parkingu pierwotnie planowano na 2016 rok. – Udało się przyspieszyć prace. Do tej pory na 108 mieszkań w trzech blokach było tylko 7 miejsc postojowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Budowa wjazdu na nowy parking to pomysł naczelnika Wydziału Drogowo – Inwestycyjnego Artura Kocjana. Mieszkańcom takie rozwiązanie bardzo się podoba – opowiada przewodniczący osiedla Henryk Gamrat. Koszt inwestycji to ok. 65 tys. złotych.

To nie koniec modernizacyjnych zmian w tej ponad 50-letniej części osiedla. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta i Gminy Olkusz zapisano budowę dróg i chodników wraz z miejscami postojowymi. Przedsięwzięcie ma być realizowane etapami do 2018 roku.

skalska parking

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
felik100
felik100
8 lat temu

[quote name=”Mleko”]Sprzedam Jeepa Daihatsu Rocky widocznego na zdjęciu ;] 507179195[/quote]
za ile chcesz sprzedać ten auto

sie ma
sie ma
8 lat temu

Ale się sępy rzuciły na pana Gamrata. To tylko świadczy o jakości intelektualnej tych sępów. Ale nic to panie radny, stoimy za panem murem bo znamy pana od ix lat i wiemy, że zło się dobrem zwycięża.

503 oszukanych
503 oszukanych
8 lat temu

Panie Heniu czemu pan poparł uchwałę wody i ścieków?

Bolek
Bolek
8 lat temu

A kiedy będzie porządny parking obok bloku nr. 21 ?

ol
ol
8 lat temu

Nowy klub państwa: Bień, Postołek, Masłowskiego, Gamrata i Ryzy, popiera wszystko jak leci. Woda i ścieki ZA, wszystkie uchwały Burmistrza ZA.

Olek Struś
Olek Struś
8 lat temu

[quote name=”Anioł Stróż”]Mazaniec-Bukowno.Pobocza !!! Natychmiast!! Bo znów przegram ze Śmiercią!![/quote]

Inwestycje drogowe i infrastruktura w mieście są bardzo ważne bo dają pracę ludziom i rozwijają przedsiębiorczość. W tym roku bardzo dużo się buduje dróg, chodników, parkingów, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, oszczędności, zmiany personalne, itd. i to działa pozytywnie na pracę burmistrza mimo paru potknięć. Początek zawsze jest trudny.

Anioł Stróż
Anioł Stróż
8 lat temu

Mazaniec-Bukowno.Pobocza !!! Natychmiast!! Bo znów przegram ze Śmiercią!!

LsD
LsD
8 lat temu

Wielki szacunek, dla tej piątki co odeszli i założyli swój klub. Jak się ten klub nazywa ?.

Reflex
Reflex
8 lat temu

Ostatnio z klubu pisowgo odeszło następnych kilka osób i założyli nowy klub w radzie miejskiej. Pewnie nie po drodze im było z pieniaczami i populistami, którzy jeszcze tam zostali choć widać, że już pozostali się chwieją i miotają we wszystkie strony. Ich los już jest przesądzony. Niektórzy, zostaną po cichu wchłonięci przez wytrawnych graczy bo to są najsłabsze ogniwa w tym łańcuszku a pozostali będą zmarginalizowani. Uważam że, radni Bień, Postołek, Gamrat, Ryza i Masłowski bardzo dobrze zrobili dla dobra naszej gminy.

____
____
8 lat temu

[quote name=”baszar”]Inwestycja jak najbardziej potrzebna. Tylko wyjazd na drogę prowadzącą do ul. Słowackiego trzeba zalegalizować, bo póki co panuje tam zakaz ruchu.[/quote]

Nie ma zakazu ruchu, a zakaz wjazdu z dopiskiem „nie dotyczy MOK i dojazdu do posesji” więc wszystko jest legalnie. Niestety brakuje za to znaku, że wjeżdżamy do strefy zamieszkania i znaku oznaczającego, że jest parking.

baszar
baszar
8 lat temu

Inwestycja jak najbardziej potrzebna. Tylko wyjazd na drogę prowadzącą do ul. Słowackiego trzeba zalegalizować, bo póki co panuje tam zakaz ruchu 🙂
Widać, że Przewodniczący Gamrat działa w całym centrum bardziej jako członek zarządu osiedla niż radny. Szkoda, że zdradził klub PiSu i klepie bezrefleksyjnie wszystkie przedkładane przez burmistrza uchwały, tak jak ostatnia podwyżka cen wody.

Młody
Młody
8 lat temu

[quote name=”hipokryzja”]Związki burmistrza Romana Piaśnika z firmą Kosmo-Trans Wojciech Piaśnik z Kosmolowa, która niedługo przed wyborami samorządowymi dn. 20.10.2014 zawarła z UMiG Olkusz umowę na oczyszczanie dróg w gminie Olkusz (za 699 582,90 zł) zostały już opisane w olkuskiej prasie. Jak myślicie dlaczego burmistrz Rzepka pozwolił wygrać ten przetarg rodzinie kontrkandydata (który tak bardzo go krytykował)?[/quote]

Jak wiesz dlaczego to napisz, ja pamiętam jak mocno przed wyborami Piaśnik atakował Rzepkę publicznie w kwestii rozliczenia płyt kamiennych i kostki granitowej ze starej płyty rynku ale od pewnego momentu pomimo wpisów na forach milczy w tym temacie jak zaklęty a radni boją się zainterpelować do niego o ywjaśnienie tej kwestii …

hipokryzja
hipokryzja
8 lat temu

Związki burmistrza Romana Piaśnika z firmą Kosmo-Trans Wojciech Piaśnik z Kosmolowa, która niedługo przed wyborami samorządowymi dn. 20.10.2014 zawarła z UMiG Olkusz umowę na oczyszczanie dróg w gminie Olkusz (za 699 582,90 zł) zostały już opisane w olkuskiej prasie. Jak myślicie dlaczego burmistrz Rzepka pozwolił wygrać ten przetarg rodzinie kontrkandydata (który tak bardzo go krytykował)?

Mleko
Mleko
8 lat temu

Sprzedam Jeepa Daihatsu Rocky widocznego na zdjęciu ;] 507179195

laik
laik
8 lat temu

Artykuł mówi o nowym parkingu a nie o wymianie asfaltu. Widac, ze były uzupełnione braki, ktore powstały po wymianie krawężników. Trzeba czytac ze zrozumieniem.

infinity
infinity
8 lat temu

No fajny ten parking tylko ten asfalt hu…….wo wygląda

wiola
wiola
8 lat temu

Drodzy Czytelnicy – oczywiście inwestycja dotyczy również bloku nr 19. Zadanie pod nazwą „Przebudowa ciągu pieszo – jezdnego wraz z miejscami postojowymi – ul. Skalska 7, 17, 18, 19” realizowane jest etapami. Parking, o którym piszę w powyższym artykule, jest zlokalizowany przy blokach nr 17 i 18 od strony MOK – u. To początek inwestycji dotyczących infrastruktury drogowej w okolicy bloków nr 17, 18 i 19.
Parking przy bloku nr 7 jest już gotowy, o czym pisaliśmy tutaj: http://przeglad.olkuski.pl/index.php/artykuly/aktualnosci/12777-polmetek-osiedlowych-inwestycji

Pozdrawiam,
Wiola Woźniczko

--------
--------
8 lat temu

[quote name=”____”][quote name=”Kamil W.”]Pisali w przeglądzie , że to inwestycja wieloletnia i że cały teren będzie remontowany przed tymi blokami w tym i 19.[/quote]

W PO nie zadali sobie trudu aby na stronach UMIG-u spojrzeć w przetargi, a przetarg jasno obejmował miejsca parkingowe dla bloków 17, 18 i 19… i nagle 19-ka nie ma obiecanego parkingu.[/quote]

Z tekstu jasno wynika, ze będą w następnych latach bo to jest inwestycja wieloletnia i 19 będzie na końcu, ponieważ logika podpowiada, że 17-18-19.

____
____
8 lat temu

[quote name=”Kamil W.”]Pisali w przeglądzie , że to inwestycja wieloletnia i że cały teren będzie remontowany przed tymi blokami w tym i 19.[/quote]

W PO nie zadali sobie trudu aby na stronach UMIG-u spojrzeć w przetargi, a przetarg jasno obejmował miejsca parkingowe dla bloków 17, 18 i 19… i nagle 19-ka nie ma obiecanego parkingu.

Kamil W.
Kamil W.
8 lat temu

[quote name=”____”][quote name=”vvvap17″]
Przecież na zdjeciach widac, że na parkingu jest duzo miejsca. Mozna przejechac pare metrów wyzej i samochod zaparkowany.[/quote]

W południe to na każdym osiedlowym parkingu znajdziesz miejsce. Przyjedź wieczorem to miejsca zwykle nie znajdziesz. Aż dziw bierze gdzie do tej pory te auta parkowały?
Chodzi o to, że przetarg dotyczył Skalskiej 17, 18 i 19, a wyszło tylko 17 i 18.[/quote]
Reszta jest rozłożona na etapy-2016,2017 i 2018. Pisali w przeglądzie , że to inwestycja wieloletnia i że cały teren będzie remontowany przed tymi blokami w tym i 19.

____
____
8 lat temu

[quote name=”vvvap17″]
Przecież na zdjeciach widac, że na parkingu jest duzo miejsca. Mozna przejechac pare metrów wyzej i samochod zaparkowany.[/quote]

W południe to na każdym osiedlowym parkingu znajdziesz miejsce. Przyjedź wieczorem to miejsca zwykle nie znajdziesz. Aż dziw bierze gdzie do tej pory te auta parkowały?
Chodzi o to, że przetarg dotyczył Skalskiej 17, 18 i 19, a wyszło tylko 17 i 18.

vvvap17
vvvap17
8 lat temu

[quote name=”pavv”]A miało być „Przebudowa ciągu pieszo – jezdnego wraz z m. postojowymi – ul. Skalska 7, 17, 18, 19”. Niestety mieszkańcy Skalskiej 19 dalej muszą po krzakach parkować.[/quote]

Przecież na zdjeciach widac, że na parkingu jest duzo miejsca. Mozna przejechac pare metrów wyzej i samochod zaparkowany.

lubię_rowki
lubię_rowki
8 lat temu

sojusz na linii miszcz zapiekanek- superradny 503 trwa w najlepsze. Setki tysiące złotych są na inwestycje i remonty na skalskim, a Słowiki, Pakuska i Młodych dostają ochłapy. Codzienne tuptanie do urzędu robi swoje. Na szczęście jego miejsce w prezydium rady już dobiega końca

felik100
felik100
8 lat temu

Będą kolejnych latach tak pisze 🙂 😆

pavv
pavv
8 lat temu

A miało być „Przebudowa ciągu pieszo – jezdnego wraz z m. postojowymi – ul. Skalska 7, 17, 18, 19”. Niestety mieszkańcy Skalskiej 19 dalej muszą po krzakach parkować.