Zniknął kabel monitoringu
11 maja. Nieznany sprawca ukradł 80 metrów bieżących kabla zasilającego kamery w Gimnazjum przy ulicy Zawierciańskiej w Kluczach. Szkoła wyceniła straty na ok. 500 złotych.
Po łupy przez balkon
11 maja. Dwa telefony komórkowe, dokumenty i portfel z 200 zł ukradli złodzieje z prywatnego domu w Bogucinie Małym. Właściciel sam ułatwił złodziejom zadanie, pozostawiwszy otwarte okno balkonowe, przez które weszli do środka. Straty sięgnęły tysiąca złotych.

Potrójny skok do aut
11 maja. Złodziej włamał się do fiata punto zaparkowanego przy ulicy Kosynierów w Olkuszu. Ze środka ukradł trójkąt ostrzegawczy oraz odzież o wartości 200 złotych. Usiłował się także włamać do kolejnego fiata punto, w którym uszkodził wkładki zamka w drzwiach. Złodziejowi udało się także włamanie do volkswagena, również zaparkowanego przy ulicy Kosynierów. Zniknęło radio, radio CB z anteną, płyty oraz okulary. Właściciel wycenił straty na tysiąc złotych.
Kradzionym autem wjechali w ogrodzenie
12 maja. Policjanci komisariatu w Bukownie zatrzymali czterech sprawców włamania do budynków gospodarczych na terenie Międzygórza, skąd skradziono mercedesa o wartości 1000 złotych. Sprawcy to mieszkańcy Bukowna, w wieku: 15, 16, 17 i 18 lat. Skradzionym samochodem wjechali w ogrodzenie posesji i porzucili go. Osoby pełnoletnie osadzono w policyjnym areszcie olkuskiej KPP.  
Potrącił i odjechał
14 maja. Nieustalony pojazd potrącił przechodzącą przez jezdnię 63-letnią olkuszankę, która trafiła do szpitala z ogólnymi potłuczeniami i złamaniem czterech żeber.
Przez szybę po radio
15 maja. Nieznany sprawca włamał się do mercedesa zaparkowanego przy ulicy Traugutta w Olkuszu. Do środka dostał się po wyjęciu szyby. Ukradł radioodtwarzacz i radio CB.
Ukradli zagęszczarkę
17 maja. Złodziej, po uprzednim wypchnięciu szybki w drzwiach budynku gospodarczego przy ulicy Nullo w Olkuszu, dostał się do środka, skąd ukradł zagęszczarkę o wartości 2,5 tys. złotych.
Napadli staruszka w jego domu
18 maja. Dwóch mężczyzn weszło do mieszkania 83-letniego mężczyzny przy ulicy Laskowskiej w Bolesławiu. Sprawcy pobili go, a następnie ukradli mu 4,8 tys. złotych. Policjanci z Bukowna zatrzymali dwóch sprawców w wieku 55 i 56 lat (obaj są mieszkańcami Bukowna). Byli pijani, zostali umieszczeni w Izbie Wytrzeźwień w Jaworznie. Po wytrzeźwieniu odpowiedzą za wspólne popełnienie rozboju, za co grozi im nawet 12 lat więzienia.
Obłowili się w garażu    
18 maja. Nieznani sprawcy włamali się do garażu przy ulicy Witosa w Olkuszu. Po uprzednim podważeniu drzwi, dostali się do środka, skąd skradli cztery opony z aluminiowymi felgami, ponton, komplet nart z wiązaniami i butami, odzież i buty o łącznej wartości 2 tys. zł na szkodę mieszkanki Olkusza. Ponadto złodzieje usiłowali włamać się do innego garażu poprzez wyważenie drzwi, jednak uszkodzili tylko bramę należącą do olkuszanina.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments