Jedno jest pewne: ani pogoda, ani trasa II Biegu „Wolności” Sławków – Bolesław nie rozpieszczały sportowców, którzy wzięli udział w zawodach zorganizowanych przez wójta i Urząd Gminy w Bolesławiu, Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu, Burmistrza i Urząd Miasta w Sławkowie oraz Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Michałek” w Sławkowie. W tym roku na starcie biegu na Rynku w Sławkowie stanęło 43 zawodników. Bolesław reprezentowało 14 mieszkańców.
Organizatorzy biegu mieli prosty cel: popularyzowanie tej dyscypliny sportu oraz promocję gminy Bolesław i miasta Sławków. Meta biegu nieprzypadkowo została wyznaczona w Krzykawce, na Polanie Nulla. Miejsce to jest symbolem walki o niepodległość. To tutaj stoi pomnik Francesco Nulla, bohaterskiego Włocha, który dowodził w bitwie pod Krzykawką w czasie powstania styczniowego, i tutaj poległ.

Na trasie liczącej ok. 8 km uczestnicy mieli okazję podziwiać najpiękniejsze zakątki dwóch gmin: Bolesławia i Sławkowa. Jednak czasu na obcowanie z przyrodą nie mieli za wiele, bo pierwszy uczestnik pojawił się na mecie już po ponad półgodzinie! Na kolejnych biegaczy nie trzeba było długo czekać. W Krzykawce, z okolicznościowymi medalami i butelkami wody mineralnej, czekali na zawodników wójt Gminy Bolesław Ryszard Januszek oraz burmistrz Sławkowa Małgorzata Reczko.
Nagrody i dyplomy dla najlepszych przyznano w kilku kategoriach.
Organizatorzy  zadbali, by popołudnie było miłe dla odwiedzających tego dnia Polanę. Oprawę muzyczną zapewnili uczestnicy sekcji muzycznej bolesławskiego centrum: trio gitarowe w składzie: Eryka Probierz, Grzegorz Chojowski i Dominika Alfs, działające pod kierunkiem instruktora Andrzeja Jasicy. Tego samego, który akompaniamentował Magdalenie Kajdzie w kolejnym bloku artystycznym. Doskonałym wprowadzeniem do kolejnej atrakcji wieczoru: zabawy tanecznej, był pokaz tancerek z działającej w bolesławskim dworze sekcji tanecznej, prowadzonej przez Agnieszkę Kowalczyk. Wszyscy mieli także okazję posmakować potraw, którymi częstowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bolesławia, Krzykawki i Małobądza – Krza.

Źródło: www.centrumkultury.gminaboleslaw.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze