Wybierając się na zakupy na ulicy targu przy ulicy Świętokrzyskiej trzeba przygotować się na panujący tam komunikacyjny bałagan. Wyprawa po ziemniaki może mieć swój koniec pod kołami samochodu. W praktyce okazuje się, że na Świętokrzyskiej kodeks drogowy nie obowiązuje.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bonzo
bonzo
11 lat temu

kiedys na moich oczach facetowi tam stope przejechal jeden taki, co wyscigi sobie przed targiem robil samochodem. Dobrze ze powstal taki material. targ jest potrzebny i nikt nie mowi, ze nie. Ale czy to jest XXI wiek? gdzie jest policja?

leov
leov
11 lat temu

Dziwnym trafem nie tam jest największa ilość wypadków(mnie o żadnym nie wiadomo), a na skrzyżowaniu ze światłami i owszem, wypadki są bardzo częste. Być może nadmiar regulacji w żadnej dziedzinie nie jest wskazany.

olek
olek
11 lat temu

wydaje mi się kpiarzu, że kompletnie nie zajarzyłeś o co chodzi. problem nie w korkach ale usytuowaniu targowiska w miejscu do tego nieodpowiednim. nie ma nic zdrożnego w robieniu zakupów tam gdzie ceny są niższe. bazary i hale targowe są na całym świecie. w obecnej sytuacji materialnej ludzi starszych robienie zakupów na targu to jedyna okazja na zaoszczędzenie paru złotych. Nie jest winą ludzi starszych, że chcą oszczędzać, ani handlujących, że chcą zarobić. Ale tu powinien wkroczyć sanepid, policja i wadze miasta aby zapewnić im godne warunki zakupu i sprzedaży oraz minimum bezpieczeństwa. wielokrotnie widziałem schorowanych, starszych ludzi, ciągnących wózki z zakupami uciekających w panice przed trąbiącymi kierowcami, tylko dlatego, ze z racji wieku mają problemy ze słuchem i wcześniej nie słyszeli nadjeżdżających samochodów. targowisko nie spełnia żadnych wymogów: ani sanitarnych ani komunikacyjnych. ten stan rzeczy jest wyrazem braku szacunku władz dla tych którzy tam kupują.

kpiarz
kpiarz
11 lat temu

korki to zjawisko naturalne i występuje w okolicach targowiska tylko w dni targowe czyli tylko w 2 dni z 7 dni tygodnia…korki tworzą się także na ulicy szpitalnej gdzie skręt w lewo na ul Kościuszki jest utrudniony…Targowisko przynosi więcej pożytku mieszkańcom…są tam niższe ceny niż w sklepach i ludzie mają prace…Jeśli komuś targowisko przeszkadza to nie musi tamtędy przejeżdżać , kupować tam i stać w korkach…ważne żeby ludzie mieli wybór między targowiskiem i sklepem…jeśli targowisko na siebie zarabia i jest tam taki tłok to znaczy że jest potrzebne… 😆