Warto wiedzieć: ePUAP dotyczy – osób zainteresowanych korzystaniem z bezpłatnego profilu zaufanego ePUAP, umożliwiającego załatwienie sprawy administracyjnej droga elektroniczną. Należy wypełnić  wniosek w formie elektronicznej o potwierdzenie profilu zaufanego na koncie użytkownika platformy ePUAP, który znajdziesz pod adresem www.epuap.gov.pl.

Jak wypełnić wniosek:
1/ utwórz swoje konto na platformie ePUAP pod adresem www.epuap.gov.pl.
2/ po założeniu konta wejdź na platformę ePUAP i złóż elektroniczny wniosek o potwierdzenie profilu zaufanego (wybierz zakładkę „Moje Konto”, następnie zakładkę „Moje profile zaufane” i kliknij odnośnik „Złóż wniosek”),
3/ zakończeniem procesu zakładania profilu zaufanego ePUAP będzie potwierdzenie danych osobowych w wybranym Punkcie Potwierdzeń Profilu Zaufanego ePUAP w terminie 14 dni od daty złożenia elektronicznego wniosku.
złożenie wniosku – składa się w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP.
Potwierdzenie – profilu zaufanego ePUAP możesz dokonać w wybranym Punkcie Potwierdzeń Profilu
Zaufanego ePUAP, np. w dowolnym urzędzie skarbowym lub za pomocą podpisu elektronicznego z kwalifikowanym certyfikatem (w przypadku nie potwierdzenia profilu zaufanego ePUAP przez urząd możesz złożyć ponownie elektroniczny wniosek z poprawnymi danymi).

Informacja i szkolenia w Urzędzie Skarbowym w Olkuszu
tel. 326450230 wew. 153,161.

Urząd Skarbowy w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze