Gmina Trzyciąż

Podczas LVIII sesji Rady Gminy Trzyciąż, która odbyła się 24 sierpnia br. miała miejsce miła uroczystość – wójt Roman Żelazny wręczył nagrody za szczególne wyniki w nauce wyróżniającym się uczniom kończącym gminny etap edukacji. Wśród najlepszych z najlepszych znalazło się pięcioro ósmoklasistów, którzy od września rozpoczną naukę w szkołach średnich.

– W ocenie wniosków o nagrodę złożonych do Wójta w tym roku, komisja oceniająca brała pod uwagę wynik egzaminu kończącego szkołę podstawową, ogólne wyniki w nauce, a także nagrody zdobyte w konkursach i olimpiadach przedmiotowych – wyjaśniła przewodnicząca komisji oceniającej, a zarazem komisji zdrowia, oświaty, kultury i spraw socjalnych w Radzie Gminy Trzyciąż, radna Urszula Konstanty, która stwierdziła, że wybór najlepszych z najlepszych był bardzo trudny, bo wyniki uczniów były bardzo porównywalne. Gratulując znakomitych osiągnięć, życzyła tegorocznym laureatom wielu sukcesów w dalszej nauce.

Na pierwszym miejscu w klasyfikacji znalazł się były już uczeń SP w Zadrożu Sławomir Borówka, ze średnią ocen 5,39, wynikiem egzaminu ósmoklasisty na poziomie 95,33% oraz tytułem Finalisty Małopolskiego Konkursu Fizyki na etapie wojewódzkim oraz laureat I miejsca VII Powiatowego Konkursu Matematycznego. Ja poinformował Sławek – naukę będzie kontynuował w I LO w Olkuszu.

Kolejną nagrodę otrzymał absolwent SP w Suchej Szymon Rutkowski, ze średnią ocen 5,33 oraz średnią z egzaminy na poziomie 95 %.Szymon zajął też II miejsce w Powiatowym Konkursie Historyczno-Literackim, II miejsce w Gminnym Dyktandzie z języka angielskiego a także z powodzeniem uprawia minihokeja.

Trzecia w klasyfikacji była Oliwia Kwiecień z SP w Suchej z podobnymi wynikami w nauce czyli średnią ocen 5,33 i wynikiem z egzaminy 95 %, laureatka II miejsca w Gminnym Dyktandzie z języka angielskiego, II miejsca Diecezjalnym Konkursie Plastyczno-Graficznym i również trenująca w drużynie unihokeja.

Jak czwarta uhonorowana została nagroda Wójta Alicja Orczyk – również absolwentka SP w Suchej, ze średnią ocen 5,06 i wynikiem z egzaminu 95,33 %.

Piątym nagrodzonym był Kacper Pacia, także kończący SP w Suchej ze średnią ocen 5,33, wynikiem z egzaminu 90,66 i tytułem finalisty Małopolskiego Konkursu Geograficznego.

Winszując uczniom z powodu ich osiągnięć, wójt Roman Żelazny życzył im powodzenia na dalszej ścieżce edukacji. Gratulował także rodzicom, których udział w sukcesach pociech bywa zazwyczaj bardzo znaczący.

Większość laureatów nagrody Wójta wybrała szkoły średnie w Olkuszu (przeważnie „Jedynkę”).

Przyłączamy się do gratulacji i życzeń. Powodzenia w kolejnej szkole!0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze