mok gpr 6

Niedawno pisaliśmy o rewitalizacyjnych przedsięwzięciach w Olkuszu. Jedno z nich zostało właśnie zakończone. Chodzi o plac przed Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Cała nawierzchnia została zmodernizowana. Na placu zamontowano nowe ławki, zadbano również o zieleń i rabaty. – Do Miejskiego Ośrodka Kultury codziennie docierają liczni mieszkańcy, by skorzystać np. z oferty kina czy warsztatów. Dlatego szczególnie zależało nam, by plac przed budynkiem był estetyczny. Po rewitalizacji będzie mógł dodatkowo służyć do organizacji wydarzeń kulturalnych, na które już mamy pewne pomysły. Jest to tylko jedno z 15 zadań podzielonych na 5 projektów. Łącznie na rewitalizację w samym Olkuszu wydamy ponad 26 milionów złotych, z czego 17,5 mln złotych będzie pochodziło z dofinansowania – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

mok gpr 2

Modernizacja placu przed MOK – iem to tylko część rewitalizacyjnego projektu. Latem ruszą prace dotyczące holu górnego oraz klatki schodowej w budynku Domu Kultury. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż windy wewnątrz budynku. Dzięki temu osoby niepełnosprawne zyskają łatwy dostęp do wszystkich pomieszczeń w MOK – u. Część holu na pierwszym piętrze zostanie zaadaptowana na sale: baletową i fitness oraz pracownię artystyczną.

Cały projekt obejmuje również zagospodarowanie terenu w rejonie Starego Cmentarza w Olkuszu. W przyszłym roku zostaną tam wyremontowane alejki, powstanie oświetlenie, nowe ogrodzenie, postawione zostaną kosze na śmieci oraz ławki. Kolejne prace dotyczą: renowacji zabytkowych nagrobków, płyt i krzyży; oczyszczenia brzegów stawu przy ul. Nullo oraz montażu koszy na śmieci i ławeczek.

Rewitalizacyjna inwestycja dotyczy także zagospodarowania terenu wokół Przedszkola Nr 7 przy ul. Skalskiej w Olkuszu. Wiosną zostaną tam przebudowane chodniki, nawierzchnia tarasów przylegających do budynku ulegnie wymianie, podobnie jak schody zewnętrzne prowadzące do piwnicy. Budynek zostanie ogrodzony. Maluchy będą miały do dyspozycji nowoczesny plac zabaw z odnowionymi urządzeniami. Poza tym na bezpiecznej nawierzchni powstaną m. in. dwie zadaszone piaskownice.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
Marioobatel2sortu Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mario
Mario

Bezrozumny to jest twój komentarz. przechodziłem dzisiaj koło MDK i uważam ze to funkcjonalne i estetyczne wykonanie które może być wizytówką Olkusza i świetnym miejscem do wypoczynku.

obatel2sortu
obatel2sortu

No i fajnie 🙂 pisy szczekają a karawana jedzie dalej 😆 Czekam na efekt remontu kwartału królewskiego i trasę pod rynkiem oraz modernizację „czarnej góry” 😉 Brawo Panie Romanie!Na pewno jeszcze jakaś walka ze smogiem jest potrzebna-w zimie jest masakrycznie niezdrowo oddychać w Olkuszu 😡 😥 .