pomoc_Mszana

Uczniowie z II LO w Olkuszu okazali się najlepsi podczas etapu wojewódzkiego XIX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, które odbyły się w Mszanie Dolnej. Wojciech Kozioł, Mateusz Szewczyk, Wojciech Banyś, Michał Ćwik i Karolina Jochymek pokonali swoich kolegów z trzynastu małopolskich szkół. 10. czerwca pojadą do Płocka na ostatni, ogólnopolski etap mistrzostw.

Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności w teorii i praktyce. Najpierw pisali test z wiedzy, następnie udzielali pomocy poszkodowanym w pięciu
różnych zainscenizowanych wypadkach. Młodzież musiała pomóc m. in. ofiarom wypadku motocyklowego, poszkodowanym podczas wybuchu prochu czy upadku ze schodów. Scenki przedstawiali członkowie grup ratowniczych z Olkusza, Krakowa i Nowego Sącza. Poszczególne „wypadki” były bardzo realistyczne. – Nasi zawodnicy spisali się świetnie. W zawodach nie chodzi o rywalizację, tylko o naukę pierwszej pomocy i zdobycie jak największego doświadczenia. Cieszę się, że mamy tak zdolnych uczniów w olkuskich szkołach, którzy potrafią udzielać pierwszej pomocy. Im więcej takich ludzi, tym lepiej – mówi opiekun zwycięskiej ekipy Michał Masłowski.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o