Gmina Trzyciąż

Tradycyjnie, jak co roku, w gminie Trzyciąż przeprowadzono konkurs na najładniejszy ogród letni. Efekty pracy miłośników ogrodnictwa oceniano w dwóch kategoriach: „ogród przydomowy” oraz „ogród w gospodarstwie rolnym”. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że organizatorzy w optymistycznych nastrojach rozpoczęli przygotowania do obchodzonego zwyczajowo w pierwszy weekend października „Święta Ziemniaka w Gminie Trzyciąż”.

Ogrody, których w tym roku zgłoszono do konkursu wyjątkowo niewiele, oceniała komisja, w skład której weszli radni, członkowie komisji ochrony środowiska, rolnictwa, bezpieczeństwa publicznego i PPOŻ Rady Gminy Trzyciąż – Karolina Latos oraz Adrian Szymczyk. Po zwizytowaniu wszystkich ocenianych ogrodów komisja orzekła, że wybór – ze względu na wyrównany poziom startujących – jest wyjątkowo trudny i zdecydowała o przyznaniu równorzędnych pierwszych miejsc we wszystkich konkurencjach.


Tym samym dwa pierwsze miejsca w kategorii „ogród przydomowy” zajęli Jolanta i Grzegorz Kotowie z Trzyciąża – za ogólny nastrój ogrodu, jego styl, subtelność, estetykę, różnorodność i umiejętny dobór gatunków roślin do naturalnych warunków posesji oraz Wiesława Gajda z Trzyciąża – za stworzenie barwnego ogrodu, estetykę otoczenia i piękną zieleń.

Natomiast w kategorii „gospodarstwo rolne” miejsce I zajął ogród Rafała Kubika z Imbramowic – za ład i porządek w obejściu oraz oryginalne zagospodarowanie przestrzeni.

Tradycją Gminy Trzyciąż jest, że nagrody w konkursie na najpiękniejszy ogród są nie tylko wartościowe, ale przede wszystkim praktyczne, bo przydatne w dalszym gospodarowaniu w ogrodzie. Po ich odbiór laureaci zapraszani są zwykle na scenę plenerową podczas obchodów Święta Ziemniaka. Podobnie będzie w tym roku, ponieważ – jeżeli wszystko pójdzie dobrze, a pandemia znów nie pokrzyżuje planów organizatorów – XIV Święto Ziemniaka w Gminie Trzyciąż odbędzie się trochę wcześniej niż zwykle, bo 19 września 2021 r. Gratulujemy zwycięzcom konkursu, a także trzymamy kciuki za powrót do normalności i powodzenie w organizacji święta!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze