Powiat

W dniu 04.08. br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzili działania prewencyjno–kontrolne „Piesi”. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący-pieszy, a także na zgodne z przepisami poruszanie się pieszych.

Akcja „Pieszy”, prowadzona jest na drogach powiatu olkuskiego i odbywa się cyklicznie. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń występujących na drodze.

W ciągu dnia policjanci zwracali uwagę na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych, czy przechodzących przez przejście dla pieszych z telefonem komórkowym. W okolicach przejść dla pieszych policjanci reagowali również na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych. Mundurowi patrolowali rejony miast i drogi prowadzące do mniejszych miejscowości. 

Policjanci przypominają, że droga jest dla wszystkich, a przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez każdego uczestnika jest obowiązkiem.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze