sonda diety1

Trzy tygodnie temu zapytaliśmy internautów, co sądzą o pomyśle obniżenia diet radnym. Taki pomysł pojawił się niedawno na sesji Rady Powiatu.

W naszej sondzie wzięły udział 632 osoby. Zdecydowana większość z nich (prawie 55 proc.) uznała, że to zagranie „pod publikę” przed zbliżającymi się wyborami. Niespełna 19 proc. głosujących wskazało, że radni nie powinni otrzymywać zapłaty za swoją pracę. Diety należy zostawić na obecnym poziomie – taką odpowiedź wybrało 112 internatów. Przypomnijmy, że diety miejskich radnych w Olkuszu wahają się od 850 do 1827,50 złotych. W przypadku powiatu kwoty te mieszczą się w przedziale 1324,85 do 1854,78 złotych.

Czy w ogóle możliwe jest, by radni zmniejszyli swoje dochody? W to nie wierzy nieco ponad 5 proc. głosujących. Tylko 22 osoby są zdania, że niższe diety to dobry sposób na oszczędności.

Zapraszamy do głosowania w nowej sondzie na www.przeglad.olkuski.pl. Tym razem pytamy naszych czytelników o opinie w sprawie tablicy upamiętniającej olkuskich Żydów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
w temacie ....
w temacie ....
8 lat temu

Jest paru radnych co duzo pracują i powinni pbierac diete poniewaz ponoszą koszty swojej działalności. Ale jest tez paru co przychodza na komisje i sesje zeby tylko zaglosowac jak im każ ich szefowie i pobrac dietę. takich sie wystrzegajcie podczas glosowania w wyborach samorzadowych na jesień.

ooooo
ooooo
8 lat temu

Przy wyborach bezpośrednich burmistrza radni są wogóle niepotrzebni. Nie decyduja o niczym, za nic nie są odpowiedzialni. Nie identyfikują sie z wyborcami a z urzędem miasta. Szkoda na nich i kasy i czasu

populizm
populizm
8 lat temu

54,9% mieszkańców rozszyfrowało radnego tzw. „oszczędnego” ale tylko w powiecie. Nie warto się silić na populistyczne gesty w powiecie biorąc dwoma garściami w gminie.