znak droga

Wiadomo już, gdzie w tym roku zostaną wyremontowane trakty w ramach tzw. schetynówek, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Na liście samorządów, które otrzymały dotacje, znajduje się powiat olkuski i Bukowno.

W marcu rząd zwiększył środki na drogowe inwestycje z 250 mln złotych do 700 mln złotych. Zgodnie z założeniami programu, dofinansowanie wynosi 50 proc. wartości projektów składanych przez samorządy.

W Małopolsce z tych dotacji skorzysta jedenaście powiatów. Na dziesiątym miejscu znalazł się powiat olkuski, ubiegający się dofinansowanie remontu ul. 1 Maja w Wolbromiu. Poza modernizacją jezdni i chodników przewidziano tam wymianę istniejących kratek ściekowych wraz z przykanalikami, wykonanie oznakowania poziomego, wymianę oznakowania pionowego oraz opraw oświetleniowych na odcinku od ul. Okrzei do ul. Brzozowskiej. Inwestycja ma kosztować prawie 4 mln 400 tys. złotych. Połowę wkładu własnego (1 mln 100 tys. złotych) zadeklarowała gmina Wolbrom. Jak informuje wicestarosta Paweł Piasny, z uwagi na trudną sytuację finansową powiatu trwają rozmowy, aby kwota ta była wyższa.

Schetynówki powstaną w tym roku w 26 małopolskich gminach. Wśród nich na dziewiątym miejscu jest Bukowno. W mieście zaplanowano modernizację ul. Nowej i ul. Niepodległości, a także przebudowę placu dworcowego. Wartość przedsięwzięcia to 2 mln 510 tys. złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
chester1988
chester1988
8 lat temu

[quote name=”ja bym poprawiła”]Na liście znajduje się powiat olkuski i Bukowno. Przecież Bukowno jest w powiecie olkuskim.[/quote]

Rozdział VII Konstytucji RP się kłania… i podstawy podziału samorządności w Polsce…

ja bym poprawiła
ja bym poprawiła
8 lat temu

Na liście znajduje się powiat olkuski i Bukowno. Przecież Bukowno jest w powiecie olkuskim.

jaja jak berety
jaja jak berety
8 lat temu

Przecież Tusk nie buduje dróg. To samorządy budują. On nic nie buduje tylko sie podpina pod inwestycje samorządów.

krulik z kapelusza
krulik z kapelusza
8 lat temu

jak to ? przeciez Tusk muwił w telewizoże ze nie będa budowac drug bo pieniądze dał chorym dzieciom .To gdzie tu prawda ?