logo podokrg

Po kilkunastu tygodniach negocjacji i rozmów z krakowską centralą, wiemy już na pewno, że od sierpnia w struktury olkuskiego Podokręgu Piłki Nożnej wejdą drużyny z powiatu miechowskiego. W sumie dwanaście drużyn utworzy odrębną grupę rozgrywkową (miechowską B-klasę), natomiast Pogoń Miechów zostanie włączona do rozgrywek olkuskiej A-klasy. – Wierzymy, że ten ruch okaże się słuszny, zmniejszy koszta utrzymania klubów, a i rozgrywki zyskają na wartości – mówi Prezes PPN Olkusz, Bolesław Ściepura.

Pomysł przenosin piłkarskiego Miechowa w olkuskie struktury piłkarskie zrodził się kilka miesięcy temu. Zainteresowanie drużyn sąsiedniego powiatu okazało się spore, więc olkuscy działacze do spółki z przedstawicielami miechowskich klubów przedstawili swoje plany w siedzibie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Kraków początkowo sceptycznie podchodził do pomysłu fuzji olkusko – miechowskiej, jednak wreszcie ugiął się pod wpływem negocjacji i wyraził zgodę na przenosiny dwunastu ekip, występujących w klasach A, B i C.

Po uzyskaniu zielonego światła na zmianę piłkarskiego terytorium, sprawy potoczyły się błyskawicznie. Prezes PPN w Olkuszu Bolesław Ściepura, w czwartek pojechał do Miechowa na spotkanie z przedstawicielami tamtejszych zespołów, chętnych od sierpnia wziąć udział w rozgrywkach pod olkuskim „dowództwem”. Na zebraniu organizacyjnym pojawili się członkowie dwunastu drużyn. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, jedenaście klubów przydzielono do odrębnej klasy B, natomiast Pogoń Miechów włączono do rozgrywek olkuskiej Klasy A. 26 lipca w siedzibie olkuskiego podokręgu, przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego zostanie ustalony terminarz dla klasy A. Dzień później w Miechowie związkowcy z przedstawicielami klubów stworzą rozpiskę gier dla tamtejszej klasy B, natomiast na ostatni dzień lipca wyznaczono spotkanie dla działaczy z klubów olkuskiej klasy B. Planowany start rozgrywek – 15 sierpnia (świąteczna środa) A-klasa, 18 sierpnia (sobota) B-klasy Olkusz i Miechów. Tydzień wcześniej rozegrane zostaną mecze I Rundy Pucharu Polski.

Obecnie sytuacja przedstawia się następująco: klasa A Olkusz liczy sobie 15 zespołów. Twoją ją: Bolesław Bukowno, Centuria Chechło, Dłubnia Jangrot/Trzyciąż, Laskowianka Laski, Legion Bydlin (spadkowicz), Leśnik Gorenice (beniaminek), Ospel Wierbka, Pogoń Miechów, Prądnik Sułoszowa, Promień Przeginia, Sokół Gołaczewy, Spójnia II Osiek, Trzy Korony Żarnowiec, Unia Jaroszowiec i Wielmożanka Wielmoża.

W skład miechowskiej B-klasy wchodzą: Błękitni Falniów, Corba Wężerów, Czapla Czaple Małe, Energia Kozłów, Jaxa Jaksice, Nidzica Słaboszów, Northstar Miechów, Pogoń II Miechów, Strażak Przybysławice, Victoria Smroków oraz Zryw Przecławice. Nieco więcej niewiadomych jest przy obsadzie olkuskiego odpowiednika B-klasy. Jak na razie chęć gry wyraziły Błysk Zederman, Jura II Łobzów, Piliczanka II Pilica, Strumyk Zarzecze, Trzy Buki Wierzchowisko oraz powracająca na piłkarskie mapy Błyskawica Kolbark. Nie do końca wiadomo co z rezerwami Dłubni Jangrot/Trzyciąż i Jutrzenką Ostrężnica, w której po cichu mówi się o przenosinach do Podokręgu Chrzanów. Stuprocentowej pewności co do występów na ligowych boiskach nie ma również w przypadku rezerw Prądnika Sułoszowa, Skoku Lgota Wolbromska i LZS-u Stare Bukowno – czyli nowego tworu, powstałego po upadku Bukowianki. Niemal pewne jest to, że Przebój Wolbrom po wycofaniu w połowie zeszłego sezonu rezerw z A-klasy, nie zgłosi drużyny do rozgrywek. Więcej szczegółów dotyczących ostatecznej obsady lig będziemy znali pod koniec miesiąca. Po 31 lipca poinformujemy o pełnym składzie klas rozgrywkowych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
flaszka
flaszka
11 lat temu

wszystkie sprawy w ………….. załatwicie za flaszkę
rozwój podokregu straszny- kolejna B klasa
jaki prezes taki………..