Świąteczny nastrój ciągle jeszcze towarzyszy dzieciom, ich rodzinom i wychowawczyniom w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego. Rozpoczęło go 20 grudnia przedstawienie o narodzeniu Pańskim dla wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola w wykonaniu grupy „Pszczółki” i uroczysty obiad złożony z wigilijnych potraw, poprzedzony jeszcze łamaniem się opłatkiem i składaniem życzeń. Aż do dziś, 9 stycznia, kiedy to „Pszczółkowe” jasełka zostały pokazane ich babciom i dziadkom, a dzień wcześniej – rodzicom.    
Bardzo długie i intensywne przygotowania do przedstawienia zostały zwieńczone wielkim sukcesem w postaci głośnego aplauzu kolejnych gromadzących się licznie widowni, bo też wszyscy włożyli mnóstwo pracy i serca w te jasełka. Począwszy od dzieci, które pilnie uczyły się swoich ról, kolęd i pastorałek oraz tańców (aniołów i pasterzy), poprzez rodziców, którzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali przepiękne stroje i rekwizyty (w tym gwiazdę kolędników i najprawdziwszego turonia), na wychowawczyniach skończywszy, które wyczarowały w sali i dom Babci i Dziadka, i stajenkę betlejemską i nastrój nocy Bożego narodzenia.  

Kilka ról z pewnością przejdzie do historii „Pszczółkowych” osiągnięć, zapadły bowiem głęboko w pamięć dzieci i dorosłych, aby powrócić za wiele, wiele lat z łezką nostalgii i wśród tradycyjnych świątecznych wzruszeń.

Tekst: Przedszkole nr 3 w Olkuszu

prz3 jaselkasw1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze