Wolbrom

W dniu 6 lipca b.r., funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz Komisariatu Policji w Wolbromiu wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, w jednym z lokali na terenie gm. Wolbrom ujawnili 3 nielegalne automaty służące do gier losowych. Za posiadanie tego rodzaju automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

W dniu 6 lipca b.r. na terenie gminy Wolbrom, policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu razem z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie weszli do jednego z lokali usługowych, gdzie jak się okazało, znajdowały się trzy automaty do gier. Dalsze czynności podjęte przez funkcjonariuszy organu celnego potwierdziły, że są to maszyny służące do  urządzania gier hazardowych, mające charakter gier losowych, działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Wykonywane na miejscu czynności zabezpieczali policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami działalność w zakresie gier na automatach może być prowadzona wyłącznie na podstawie udzielonej koncesji na prowadzenie kasyna gry.  Zabezpieczone maszyny trafiły do depozytu Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie w kierunku popełnienia przestępstwa określonego w przepisach kodeksu karnego skarbowego.

Przypomnijmy i podsumujmy: podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze