powiat

Samorząd Województwa Małopolskiego zdecydował o podziale środków na tegoroczną edycję konkursu wspierającego lokalne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W roku 2021 podzielono je na dwa rodzaje zadań: w części A przyznano środki na realizację prac budowlano – remontowych w remizach strażackich, w części B natomiast na pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu i samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP.

Wśród 50 gmin, którym przyznano dotacje na modernizację remiz OSP, znalazły się: Wolbrom, który otrzymał wsparcie w wys. 60 tys. zł na kontynuację prac budowlanych przy od wielu lat oczekującej na wykończenie „nowej” remizie w Wolbromiu przy ul. Piłsudskiego, Gmina Olkusz – na modernizację remizy w Osieku – 40 tys. zł, Gmina Klucze – 20 tys. zł na prace w strażnicy w Kolbarku oraz Gmina Trzyciąż – na kontynuację prac remontowo modernizacyjnych przy remizie w Jangrocie – 15 tys. zł.

Ponadto w części B konkursu przyznano dotacje na dofinansowanie zakupu nowych specjalistycznych samochodów pożarniczych lub pożarniczo-gaśniczych na potrzeby Ochotniczych Straży Pożarnych.  Z tej puli 40 tys. zł trafi do Gminy Klucze, a po 30 tys. do Bukowna i Gminy Trzyciąż, z przeznaczeniem na zakup samochodu dla OSP Glanów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze