tyton olkusz

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 49-letniego olkuszanina zamieszanego w handel nielegalnym tytoniem. Mundurowi ujawnili 24 kilogramy tytoniowego suszu i pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W czwartek 11 maja funkcjonariusze w toku wykonywanych czynności zatrzymali mężczyznę, który przewoził i przechowywał nielegalny tytoń oraz papierosy. – W trakcie przeszukania samochodu i mieszkania olkuszanina, ujawniono i zabezpieczono 49 worków strunowych z zawartością tytoniu o łącznej wadze 24,8 kg, a także 479 paczek papierosów – informuje asp. Katarzyna Matras z KPP w Olkuszu.

49-latek wkrótce stanie przed sądem.

– Policjanci walczą z osobami, które próbują wprowadzić do obrotu papierosy i alkohol nielegalnego pochodzenia. Zatrzymują tych, którzy omijają prawo i narażają Skarb Państwa na uszczuplenia. W tym przypadku zmniejszenie podatku akcyzowego oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych – dodaje oficer prasowy olkuskiej komendy.

Fot. KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ekolog
ekolog
5 lat temu

tytoń zdrowszy niż sklepowe papierosy. Bo tytoń to naturalne ziele, a w papierosach czort wie jaka trucizna.

Datt81
Datt81
5 lat temu

Walczą, zamykają a nielegalny tytoń był i będzie. Nasze Państwo tak wywindowało akcyzę że ludzie kombinują. Kilka lat temu obniżka akcyzy na wódkę zaowocowała zanikiem „lewego” alkoholu. Zniknęły wszelakie mety i babcie dorabiające Czeską wódką do renty. Palenie oczywiście jest do bani i lepiej rzucić to cholerstwo no ale takie są fakty.