Pięć laptopów o łącznej wartości 10 tysięcy złotych zostało skradzionych z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie. Bukowieńskim policjantom udało się złapać mężczyzn, którzy podejrzewani są o kradzież sprzętu. W sprawę zamieszanych jest łącznie sześć osób, z których dwóm zarzuca się kradzież, a pozostałym czterem paserstwo. Dotychczas udało się odzyskać dwa laptopy.

 

Tuż przed długim weekendem do komisariatu w Bukownie wpłynęło zgłoszenie o włamaniu, do którego doszło w Miejskim Ośrodku Kultury w tym mieście. Jak się okazuje, mężczyźni, którzy byli w budynku MOK-u, włamali się do jednej z szaf, w której przechowywany był sprzęt – laptopy za 10 tysięcy złotych. Dwójka 19-latków nie cieszyła się ze swojego łupu zbyt długo, bo tego samego dnia zostali odnalezieni i zatrzymani. – W wyniku działań operacyjnych podjętych przez miejscowych policjantów, ustalono osoby mogące mieć związek z tą sprawą, a kilka godzin później zatrzymano dwóch 19-letnich, podejrzewanych mężczyzn. Policjanci odzyskali również dwa z pięciu skradzionych przez nich komputerów – informuje mł. asp. Marcin Dzięcioł, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. W ciągu kilku  kolejnych dni mundurowi dotarli do kolejnych osób, które miały związek z tą sprawą. W ciągu świątecznego weekendu między 1 a 4 listopada zatrzymano aż cztery osoby – trzech mężczyzn i kobietę, którzy pomagali złodziejaszkom w ukryciu laptopów należących do MOK-u. – Wszystkim osobom przedstawiono już zarzuty: dwóm 19-latkom zarzut kradzieży z włamaniem, za który grozi kara 10 lat pozbawienia wolności, a pozostałym osobom – 18-latce oraz mężczynznom w wieku 21, 22 i 24 lat zarzut paserstwa, za który 5 najbliższych lat mogą spędzić w więzieniu – dodaje Dzięcioł. Z ustaleń policjantów wynika, że wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Bukowna. W dalszym ciągu nie odnaleziono pozostałych trzech laptopów, dlatego osoby mające informacje, które pomogłyby śledczym w odnalezieniu sprzętu bukowieńskiego MOK-u, powinny, nawet anonimowo, zgłosić ten fakt policji.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bukowianka
bukowianka
11 lat temu

niedawno czytaliśmy o przekazaniu sprzętu komputerowego do MOK, a dzis kolejna, ale jakże przerażająca informacja; młodzi ludzie kradną laptopy z MOK-u!, zamiast korzystać z kultury – zachowują się bez kultury! 😡