W czwartek (2. czerwca) w naszym mieście gościli gimnazjaliści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, do którego uczęszczają uczniowie z terenu całej Małopolski, m.in. z podolkuskich Gorenic.

Goście zwiedzali olkuską Starówkę, Bazylikę św. Andrzeja oraz Muzeum Regionalne PTTK. Oprowadzał ich kustosz muzeum Jerzy Roś. Mimo że na co dzień przebywają w pełnym turystycznych atrakcji Krakowie, to historia i zabytki Srebrnego Miasta wzbudziły w nich, jak sami przyznawali, duże zainteresowanie. W magistracie spotkali się z burmistrzem Dariuszem Rzepką, który na ręce dyrektora Gimnazjum nr 68, Jacka Jarczyka, przekazał promocyjne upominki. Uczniowie przywieźli też prezent dla burmistrza – film o szkole i jej historii.

Tego dnia zwiedzali jeszcze zamek w Rabsztynie, gdzie służył im za przewodnika radny Beniamin Maciej Bujas oraz zjedli obiad ufundowany przez starostę olkuskiego Jerzego Antoniego Kwaśniewskiego. Współorganizatorem wizyty niewidomych i słabowidzących gimnazjalistów w Olkuszu był radny Wojciech Gleń.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Olkuszaninek Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Olkuszaninek
Olkuszaninek

No i kto nam teraz będzie robił porządne EKG w Olkuszu? No kto? Kto teraz będzie diagnozował nasze schorowane miasto?!!! 😕