tenis_dzieci2

Przez dwa dni na olkuskich kortach swoje umiejętności sprawdzali młodzi adepci tenisa. Mistrzostwa Powiatu Olkuskiego w Tenisie Ziemnym Szkół zorganizował Szkolny Związek Sportowy.
Pierwszy dzień zawodów to rywalizacja najmłodszych – uczniów szkół podstawowych. Ta grupa walczyła w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VI. W młodszej kategorii, gdzie grano do trzech wygranych gemów,  zwyciężył Mateusz Głąb (SP 5), przed uczniami SP w Witeradowie: Filipem Kubańskim i Przemysławem Kozubem.

Starsi zawodnicy grali w pierwszej fazie do czterech wygranych gemów, potem do pięciu, a w części finałowej cały set. Kamila Kownacka – Krawczyk okazała się najlepsza w grupie dziewcząt. Kolejne lokaty zajęły: Jagoda Mędrek (SP 1), Maria Jurczyk (SP Kwaśniów), Oliwia Baran (SP Przeginia), Paulina Szlachta (SP Przeginia) i Weronika Skotniczna (SP Kwaśniów). Maciej Zawisz (SP 1), Mateusz Gawron (SP Kwaśniów), Filip Pielka (Stenis_dzieci1P 5) oraz Paweł Kumela (SP Kwaśniów) to najlepsi tenisiści wśród starszych uczniów podstawówek. Chłopcy, którzy odpadli w pierwszej części rozgrywek, zagrali dodatkowo w turnieju pocieszenia. Tutaj wygrał Miłosz Smurzyński (SP Kwaśniów), przed Damianem Piasnym (SP Kwaśniów) i Marcinem Barczykiem (SP 1).

Piątek był dniem zmagań gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wśród dziewcząt zwyciężyła Martyna Gęgotek przed Dominiką Samul, obie z Gimnazjum nr 3. Wśród gimnazjalistów prym wiedli uczniowie „trójki”: Jakub Zawisz i Paweł Dybich. Trzeci był Marcin Cembrzyński (Gim. nr 2), a kolejne dwa miejsca przypadły Bartoszowi Pielce i Oskarowi Symie z Gim. nr 3.

W najstarszej grupie grali tylko uczniowie z IV LO. W kategorii dziewcząt pierwsza była Katarzyna Kulig, a druga Anna Malinowska. W grupie uczniów zwyciężył Przemysław Furman przed Wojciechem Kowalskim i Dastinem Łabuzem. Następne miejsca zajęli: Jakub Gajowiec, Dawid Czepiela i Andrzej Maślisz.

– Zwłaszcza w najstarszej grupie turniej rozgrywany był bez najmocniejszej obstawy, ale to z uwagi na zbliżający się koniec roku szkolnego. W gimnazjach pomimo małej liczby grających wygrali faworyci. W dwóch kategoriach po pierwsze miejsca sięgnęli bracia, Jakub i Maciek Zawisz – mówi Rafał Krawczyk, który wraz z Tomaszem Bocianowskim był sędzią i organizatorem zawodów z ramienia Szkolnego Związku Sportowego.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:21650}{joomplu:21641}{joomplu:21632}{joomplu:21616}
Zobacz naszą fotogalerię:
{joomplu:21679}{joomplu:21669}{joomplu:21663}{joomplu:21677}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze