basen1

Z początkiem roku zarząd nad Zespołem basenów przy ul. Kamiennogórskiej przejął Dom Kultury w Wolbromiu. Ponieważ plany były znane już od kilku miesięcy, dyrektor Piotr Gamrot przygotowywał się do podjęcia wyzwania już od jakiegoś czasu. Spotykał się ze specjalistami, szukał pomysłów i inspiracji. Teraz przyszedł czas na podjęcie konkretnych działań.

Obiekt przy Kamiennogórskiej w Wolbromiu ma wielki potencjał i jest położony w bardzo atrakcyjnym miejscu. Niestety, od wielu lat nie miał szczęścia do modernizacji, co przekładało się na malejące zainteresowanie coraz bardziej wymagających użytkowników. Do końca 2015 roku był zarządzany przez Wolbromski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolbromiu. Decyzją burmistrza od 1 stycznia 2016 r. stał się częścią znajdującego się nieopodal Domu Kultury w Wolbromiu. Jego dyrektor Piotr Gamrot, który za swoje dotychczasowe kreatywne osiągnięcia został ostatnio nagrodzony przez burmistrza, będzie miał nowe pole do popisu.

– Rozpocząłem od poważnej rozmowy z dotychczasowymi pracownikami. Zaproponowałem im przejście do pracy w DK. Ratownicy, którzy są na basenie niezbędni, otrzymali propozycję zatrudnienia na dotychczasowych warunkach, czyli na etacie. Podobnie umowę o pracę podpisaliśmy z jedną z osób odpowiedzialnych dotychczas za techniczne utrzymanie krytego basenu – informuje dyrektor Gamrot. – Pozostali pracownicy do końca sierpnia mogliby zostać na okres próbny na umowę zlecenie, z gwarancją późniejszego zatrudnienia na umowę o pracę dla wszystkich, którzy sprawdzą się w nowych warunkach. Nikt się nie zgodził, więc ogłosiliśmy szybki nabór chętnych do pracy na oferowanych zasadach – w ciągu kilku godzin skompletowaliśmy nowy zespół do utrzymania obiektu: sprzątania i sprzedaży biletów. W sumie dotychczasowa obsada basenu zmniejszyła się z 14 do 9 osób. Na basenie nie będzie kierownika, a nadzór nad całością spraw związanych z jego działalnością będzie sprawowała jedna z instruktorek zatrudnionych w DK, której zwiększono zakres obowiązków – relacjonuje nowy szef basenu.

Jeżeli chodzi o  funkcjonowanie obiektu, na początek planowane są drobne zmiany: w szatni pojawią się nowe, zamykane szafki na odzież, a pokój kierownika będzie przebudowany na recepcję, gdzie będzie można kupić bilety (także na imprezy w DK), uzyskać wszelkie informacje, a także pozostawić w depozycie cenniejsze rzeczy. Do końca stycznia zostanie zamontowany na basenie automatyczny system uzdatniania wody, w którym sonda będzie analizowała stan wody, a dane automatycznie przekazane do komputera będą przetwarzane na konieczne działania. Do końca marca użytkownicy basenu na wejściu otrzymają powszechne już na tego typu obiektach bransoletki z pomiarem czasu przebywania na basenie. Kolejne prace modernizacyjne będą skierowane na lepsze wykorzystanie istniejących pomieszczeń. Miejsce, gdzie teraz funkcjonuje kawiarnia zostanie wykorzystane do nowych celów: w narożniku powstanie jakuzzi, a z drugiej strony tor wodny do nauki pływania dla dzieci. Kawiarnia zostanie przeniesiona w inne miejsce. W głównej hali, gdzie znajduje się niecka krytego basenu, zostanie wydzielona strefa rekreacji dla osób mniej zainteresowanych pływaniem, ale chętnych do wypoczynku w wodzie. Znajdzie się tam miejsce na dysze do wodnych masaży i inne atrakcje. W części do pływania zostanie wydzielony specjalny tor, który będzie można indywidualnie wynająć. W budynku krytego basenu znajdzie się także miejsce na siłownię i grotę solną z muzykoterapią oraz powstaną nowe szatnie.

W związku z opracowanym przez Gminę raportem o stanie technicznym dachu nad krytą pływalnią do końca przyszłego roku konieczne jest dokonanie jego gruntownego remontu. Dyrektor Gamrot rozważa też zastosowanie pomp ciepła, dzięki którym można by odzyskać nawet 75 % obecnie traconej energii cieplnej. Niewielką, ale jednak oszczędność można też uzyskać na stopniowej wymianie grzejników na bardziej nowoczesne.

W zakresie nowych pomysłów na animację życia na basenie planowane są wodne dyskoteki, nauka pływania dla maluchów i wiele innych.  Z czasem planowane jest także poszerzenie i uatrakcyjnienie oferty, w tym tej sezonowej, na basenie odkrytym.

Wszystkie planowane inwestycje i zmiany będą finansowane z budżetu Gminy Wolbrom, Domu Kultury, środków zewnętrznych oraz ewentualnych partnerów prywatnych w ramach PPP. – Sponsorzy oczywiście też będą mile widziani – zapewnia z uśmiechem Piotr Gamrot. Chcemy także rozwinąć  system programów lojalnościowych, które zachęcą miłośników wody i sportu do korzystania z naszej oferty – dodaje dyrektor.

Deklarację współpracy i pomocy przy restrukturyzacji wolbromskiego basenu złożył pomysłodawca przejęcia basenu przez DK burmistrz Adam Zielnik, który na dobry początek podaruje w prezencie dla basenu nowoczesny odkurzacz wodny. Zapytany o to, czy nowe zadania nie wpłyną na dynamikę pracy Domu Kultury dyrektor Gamrot zapewnił, że nie ma o tym mowy. Obydwu panom nie brakuje entuzjazmu, więc z pewnością i w wolbromskiej wyróżniającej się instytucji kultury i na basenie „będzie się działo”.

basen2b Kopiowanie

basen3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zenon
Zenon
8 lat temu

[quote name=”alphaville”]Oceniac najłatwiej atakowac jakie to proste …zrozumiec kogos i jego wizje na zmiane takie trudne czasami wydaje sie niemozliwe dlatego to czas zawsze najlepiej weryfikuje kto miał racje…[/quote]
nie chodzi to zwykłą krytykę i negowanie zmian , chodzi o to, że wprowadzając zmiany mozna to robic uczciwie, bez traktowania pracowników jak niewolników

alphaville
alphaville
8 lat temu

Oceniac najłatwiej atakowac jakie to proste …zrozumiec kogos i jego wizje na zmiane takie trudne czasami wydaje sie niemozliwe dlatego to czas zawsze najlepiej weryfikuje kto miał racje…

123sws
123sws
8 lat temu

Zielnik hoduje sobie na piersi rywala w następnych wyborach:)
Ps.

jak tam wykształcenie panie Dyrektorze?

lolik
lolik
8 lat temu

[quote name=”Mario1985″]Zaproponowanie dotychczasowym pracownikom umowę zlecenie jest niezgodne z prawem, dlatego Pan Gamrot powinien zostać zwolniony w trybie natychmiastowym.[/quote]
dlatego właśnie Gamrot dostał nagrodę – według Gazety Krakowskiej 10700 zł na rękę :D!

Mario1985
Mario1985
8 lat temu

Zaproponowanie dotychczasowym pracownikom umowę zlecenie jest niezgodne z prawem, dlatego Pan Gamrot powinien zostać zwolniony w trybie natychmiastowym.

theon
theon
8 lat temu

przyszedł nowy szef i zaproponował łaskawie dotychczasowym pracownikom przejście na śmieciówki, no brawo ! To jest zapewne wersja ,, dobrej zmiany ” po wolbromsku 😛 Panie Pośle Osuch, ma Pan niezłego orła w ptaszarni 😀 😀 😀

bzgrd
bzgrd
8 lat temu

Szkoda, że to wszystko kosztem ludzi… nie zgodzili się na śmieciówki, bo mają swoje lata, więc na bruk! Wszystkie te „sukcesy” które tak błyszczą i są oklaskiwane przez bezrefleksyjnych klakierów to ciężka praca całej grupy ludzi, którzy nie tylko nie dostają nagród, ale nawet nie mają prawa zachorować, bo są nieubezpieczeni. Ale w końcu przecież to nie człowiek jest najważniejszy, prawda panowie u władzy?

fryzjer
fryzjer
8 lat temu

panie Adamie czy stracił pan instynk czy to forowanie swojego następcy .. straszne !!!