budowa

– Zarządzamy pieniędzmi po gospodarsku. Jeśli będą sprzyjające okoliczności, podejmiemy wraz z gminą Wolbrom temat budowy nowej sali gimnastycznej przy tamtejszym Zespole Szkół – mówił pod koniec czerwca starosta Jerzy Kwaśniewski. Na razie sprzyjających okoliczności nie ma. Najprawdopodobniej w przyszłym roku powiatu nie będzie stać na rozpoczęcie tej inwestycji.

Poprzedni Zarząd Powiatu rozpoczął budowę, ale po znalezieniu szczątków z dawnego cmentarza żydowskiego prace wstrzymano. Gdy sytuacja się powtórzyła, inwestycji zaniechano. Jeszcze przed wakacjami radni, po burzliwej dyskusji, zgodzili się przeznaczyć 200 tys. złotych na modernizację starej sali. Prace się już zakończyły. W ramach remontu wykonano wymianę podłóg, naprawę tynków i malowanie dużej sali i siłowni, położenie wykładziny typu tarkett w korytarzach i szatniach, wymianę słupków do siatkówki oraz tablic do koszykówki. Zostały też sprawdzone instalacje centralnego ogrzewania. Oświetlenie wymienione na energooszczędne.

– Sala ma być dla uczniów. Ta, w której obecnie mają zajęcia, spełnia warunki. Musimy pamiętać o tym, że mamy więcej takich obiektów, o podobnych wymiarach. Podpisaliśmy porozumienie z gminą Wolbrom, że będziemy się starać budować, ale dla potrzeb szkoły. Dlatego zależy nam, aby obiekt był blisko szkoły, by nie trzeba było dowozić uczniów na zajęcia – tłumaczy Jerzy Kwaśniewski.

Szef powiatu podkreśla, że budowa zaplanowana na ten rok była nieracjonalna. – Są inne pilniejsze wydatki. Poprzedni Zarząd Powiatu nie założył w tym budżecie siedmioprocentowej podwyżki dla nauczycieli, a my musimy wygospodarować na to pieniądze – dodaje starosta.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
Ania
12 lat temu

Z bicia piany nic jeszcze nie powstało!!!

Ania
Ania
12 lat temu

[quote name=”qwerty”]Dostatek, chyba niedobór ? Z Krakowskiej 1 piszesz ? wtedy byłoby wszystko zrozumiałe… .Nie z krakowskiej, ale mnie to też dotyczy, gdyż jestem mieszkanką Wolbromia, więc uważam, że przydał by się jakis dobry pomysł na lokalizację skoro nie można przy samej szkole zbudować.

qwerty
qwerty
12 lat temu

Dostatek, chyba niedobór ? Z Krakowskiej 1 piszesz ? wtedy byłoby wszystko zrozumiałe… .

[quote name=”Ania”][quote name=”qwerty”]A nie mówiłem ?! Hali w Wolbromiu nie będzie już nigdy ! Uczniom LO i G3 przyjdzie zadowolić się tym przypudrowanym kurnikiem. No chyba że jakimś cudem Łaksa w porozumieniu z Kwaśniewskim zlikwidują obie szkoły i przeniosą tam gdzie ta hala jest większa – wszak nasi lokalni watażkowie są do tego zdolni! 🙂 :)[/quote]
To może zaproponuj lokalizację gdzie ją wybudować!!!, bo krrytki już dostatek[/quote]

Ania
Ania
12 lat temu

[quote name=”qwerty”]A nie mówiłem ?! Hali w Wolbromiu nie będzie już nigdy ! Uczniom LO i G3 przyjdzie zadowolić się tym przypudrowanym kurnikiem. No chyba że jakimś cudem Łaksa w porozumieniu z Kwaśniewskim zlikwidują obie szkoły i przeniosą tam gdzie ta hala jest większa – wszak nasi lokalni watażkowie są do tego zdolni! 🙂 :)[/quote]
To może zaproponuj lokalizację gdzie ją wybudować!!!, bo krrytki już dostatek

qwerty
qwerty
12 lat temu

A nie mówiłem ?! Hali w Wolbromiu nie będzie już nigdy ! Uczniom LO i G3 przyjdzie zadowolić się tym przypudrowanym kurnikiem. No chyba że jakimś cudem Łaksa w porozumieniu z Kwaśniewskim zlikwidują obie szkoły i przeniosą tam gdzie ta hala jest większa – wszak nasi lokalni watażkowie są do tego zdolni! 🙂 🙂