dzień otwarty 2018 2

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu tradycyjnie organizuje Dzień Otwarty dla Gimnazjalistów. Popularny „Mechanik” to Szkoła zapewniająca olbrzymie możliwości rozwoju dla uczniów i stanowi niezwykle atrakcyjną perspektywę kształcenia dla Gimnazjalistów.

Jedną z największych atrakcji Szkoły, należy realizacja programów unijnych, w tym programu Erasmus, podczas którego uczniowie odbywają staż zawodowy. Roczny program Erasmus został zrealizowany w ubiegłym roku w Niemczech. Dwuletni program ERASMUS + jest realizowany od czerwca 2017 do lutego 2019 w Hiszpanii (Malaga, Sewilla).

W ramach unijnego programu „Inwestujemy w zawodowców”, uczniowie mogą skorzystać z bogatej oferty kursów m. in. na prawo jazdy kat. B, T, budowa i obsługa dronów, drukarki 3 D, wózki widłowe, elementy domu inteligentnego (obszar mechaniczny i mechatroniczny), kurs florystyczny, projektowanie ogrodów.

Młodzież ma okazję uczestniczyć w bezpłatnych wyjazdach do Warszawy (m. in. Centrum Nauki Kopernik).
ZS Nr 1 posiada podpisane liczne umowy o ścisłej współpracy z pracodawcami, którzy zapewniają uczniom dwuletnie i roczne stypendia (branża mechaniczna i samochodowa), fundują atrakcyjne wycieczki, sponsorują doposażenie Szkoły i wspierają ją w jej przedsięwzięciach.

dzień otwarty 2018 4

Z kolei w ramach umów o współpracy z wyższymi uczelniami (Politechnika Krakowska – Wydział Architektury Krajobrazu, Wydział Chłodnictwa i Klimatyzacji, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej i w perspektywie Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), uczniowie wyjeżdżają na zajęcia do uczelni a ich pracownicy przyjeżdżają do Szkoły.

W ramach cyklu nauki w „Mechaniku” można zmienić zawód. Szkoła stawia na rozwijanie umiejętności zawodowych uczniów, stąd łatwo im odnaleźć się na rynku pracy. Od września 2018 rusza projekt „Chmura edukacyjna” oraz zostanie podpisana umowa z ZGH Bolesław (obszar technik automatyk), w ramach której zostaną uruchomione kwalifikacyjne kursy zawodowe w związku z budową huty w Bolesławiu.
„Od Was zależy, jak zawalczycie o Waszą przyszłość” – podkreśliła Dyrektor ZS Nr 1 Pani mgr inż. Aldona Nowicka, witając serdecznie i bardzo ciepło uczniów klas trzecich Gimnazjów.
W licznych laboratoriach Centrum Kształcenia Ustawicznego Gimnazjaliści uczestniczyli w interesujących zajęciach praktycznych m. in. z robotyki i sensoryki, elektroniki i elektryki, chłodnictwa i klimatyzacji, chemii, pierwszej pomocy, drukarek 3D, projektowania ogrodów 3 D.

Przed Gimnazjalistami otworzyły swoje podwoje wszystkie pracownie Szkoły – mikroskopowa do badań metalograficznych, obróbki cieplnej, mechatroniki, mechaniki i pojazdów samochodowych, obrabiarek CNC, pneumatyki i hydrauliki, architektury krajobrazu, salon kosmetyczny i masażu i inne. Turniej robotów, Turniej LOL, zajęcia w lustrzanej sali fitness, na siłowni, stanowiska z piłkarzykami, cymbergajem, oprawa muzyczna to rozrywki, które były udziałem Gimnazjalistów.

dzień otwarty 2018

Na parkingach przy CKU, w szkolnych ogrodach i zakątkach (np. przy uroczym oczku wodnym), liczne atrakcje przyczyniły się do wspaniałego, prawie przedwakacyjnego nastroju relaksu i zabawy np. nauka jazdy samochodem, symulacja alkogogle, piknik przy muzyce, fotobudka, popcorn, grill, wata cukrowa, stoisko firmy OWENT i Politechniki Krakowskiej (Wydział Inżynierii Środowiska), serwis rowerowy, koncert, samochody retro, pokazy florystyczne, kosmetyczne i masażu , pokazy lotów dronów, połączenie na żywo z uczestnikami Erasmus+ przebywającymi w Hiszpanii, prezentacja motocykli, trenażer do samochodu, rozmaite gry i zabawy związane z danym zawodem, Kroniki ZS Nr 1. W jadalni czekał na Gości poczęstunek i serwis kawowy.

Zajęcia w plenerze np. logistyczne i geodezyjne, były „przedsmakiem” atrakcyjnych zajęć, w jakich uczniowie „Mechanika” uczestniczą na co dzień.

Nieograniczone możliwości Szkoły, która może kształcić w dowolnie wybranym zawodzie, zajęcia zawodowe polegające na ćwiczeniach praktycznych, łączące w wielu aspektach przyjemne z pożytecznym, jakość nauki na najwyższym, europejskim poziomie to atuty, na które mogą liczyć Gimnazjaliści wybierając „Mechanik” jako Szkołę dalszego kształcenia.

Koordynatorką Dnia Otwartego 2018 była Pani Edyta Dołęga

dzień otwarty 2018 3

„Mechanik” serdecznie zaprasza Gimnazjalistów do skorzystania z jego oferty edukacyjnej.
Zobacz- wybierz-zostań! Z nami zajdziesz wysoko!

Więcej zdjęć tutaj

Iwona Rams z ZS 1 w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o