windat

Ośrodek zdrowia w Trzyciążu został wyposażony w windę. Pacjenci będą mogli z niej skorzystać już od nowego roku. Inwestycję zrealizowano dzięki środkom z budżetu gminy Trzyciąż oraz dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przyznanego przez dysponujący tymi środkami Zarząd Województwa Małopolskiego.

Budynek ośrodka zdrowia w Trzyciążu to obiekt budowany w czasach, kiedy o wygody dla niepełnosprawnych zbytnio nie dbano. Do wnętrza z parkingu i poziomu ulicy prowadzą kilkustopniowe schody, które trzeba pokonać już w drodze do rejestracji, mieszczącej się na parterze. Dotychczas jedynym udogodnieniem komunikacyjnym dla pacjentów był wybudowany w 2008 r. podjazd dla niepełnosprawnych, usytuowany z tyłu budynku. Udogodnień dla pacjentów chcących skorzystać z drugiego piętra ośrodka, gdzie mieści się np. poradnia dziecięca i punkt szczepień, nie ma – trzeba było pokonać kolejne schody. Ponieważ obecne przepisy bezwzględnie wymagają dostosowania obiektów, w których świadczone są usługi zdrowotne do obowiązujących norm, zarówno kierownictwo ośrodka, jak i wójt Trzyciąża Roma Żelazny zabiegali o środki zewnętrzne konieczne do przeprowadzenia modernizacji budynku. Udało się. Zarząd Województwa Małopolskiego uchwałą 392/17 z 16 marca 2017 r. zdecydował o przyznaniu gminie Trzyciąż środków na realizację wnioskowanego projektu pn. „Budowa windy i przebudowa istniejących schodów zewnętrznych w Samodzielnym Publicznym Ośrodku Zdrowia w Trzyciążu” dotacji w wysokości 81 400 zł.

Winda w ośrodku została już zamontowana, dodatkowo przebudowano schody wejściowe do budynku. Obecnie konieczne jest już tylko dokonanie ostatnich formalności i odbiór techniczny instalacji, a potem, najpewniej z początkiem stycznia pacjenci będą mogli już korzystać z udogodnienia.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze