-Są bardzo potrzebne, ale oby nigdy nikomu nie musiały służyć – zgodnie stwierdzili wicestarosta Krystyna Kowalewska i dyrektor olkuskiego szpitala Norbert Kubański. Mowa o dwóch nowych respiratorach, które trafiły w czwartek do Nowego Szpitala w Olkuszu. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie lokalnych firm.

Symboliczne przekazanie respiratorów odbyło się w czwartek w budynku szpitala, z udziałem samorządowców, dyrekcji placówki oraz przedstawicieli sponsorów.

Firmy, dzięki którym zakup respiratorów był możliwy to: Velvet Care Sp. z o. o. (100 tys. złotych), Zakłady Kablowe Bitner Sp. z o. o. (50 tys. złotych), BOLTECH Sp. z o. o. (40 tys. złotych), ZGH „Bolesław” S. A. (40 tys. złotych), Huta Cynku „Miasteczko Śląskie” S. A. (20 tys. złotych), Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław” Sp. z o. o. (10 tys. złotych).

-U nas inicjatywa była oddolna, ponad 300 pracowników się złożyło, a my jako zarząd dołożyliśmy brakującą cegiełkę – mówił podczas spotkania wiceprezes zarządu Velvet Care Rafał Curyło.

 Z darowizn od firm zakupiono nie tylko respiratory, ale i środki ochrony indywidualnej. – W imieniu radnych Rady Powiatu i Zarządu Powiatu w Olkuszu pragnę złożyć ogromne podziękowania dla darczyńców za wsparcie, jakiego udzieli przekazując darowizny finansowe na rzecz walki z COVID-19. Dzięki nim możliwy był zakup dwóch respiratorów o łącznej wartości 170 tysięcy złotych a także potrzebnych środków ochrony indywidualnej dla służb sanitarnych, medycznych i porządkowych. Zakupione respiratory, które dzisiaj możemy przekazać spółce Nowy Szpital w Olkuszu będą przeznaczone do terapii niewydolności oddechowej rożnego typu stosowania na różnych oddziałach w tym m. in. na oddziale intensywnej terapii, sali wybudzeń, szpitalnym oddziale ratunkowym i w transporcie wewnątrzszpitalnym. Jednocześnie dziękuję wszystkim włodarzom powiatu olkuskiego za zgodną współpracę w czasie panującej epidemii. Obecność wszystkich z Państwa to budujące świadectwo solidarności dla najwyższych wartości: zdrowia i życia ludzkiego – mówi starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments