po prezydium 2019

Na stanowisku przewodniczącego struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie olkuskim nastąpiła zmiana pokoleniowa. Nowym szefem olkuskich struktur PO został Piotr Grabarczyk – lider listy Koalicji Obywatelskiej w powiecie olkuskim podczas ostatnich wyborów samorządowych.

Dotychczas Platformie Obywatelskiej w powiecie olkuskim przewodniczył Andrzej Ryszka, były Poseł na Sejm RP – w zeszłym roku zrezygnował z członkostwa w partii. Wybory władz Platformy Obywatelskiej w powiecie olkuskim odbyły się w marcu bieżącego roku, ale dopiero podczas ostatniego posiedzenia Rady Powiatu PO 12 sierpnia ukonstytuowało się prezydium. Członkowie partii w powiecie olkuskim po negocjacjach uznali, że wystawią tylko jednego kandydata na przewodniczącego i poparli go w głosowaniu.

Wiceprzewodniczących wybrano trzech: Poseł Lidię Gądek, Dariusza Pokwiczała oraz Miłosza Pałkę. Sekretarzem został Michał Pasternak, a na skarbnika wybrano Macieja Kiełtykę. Skład zarządu uzupełnili: Marcin Kaliś, Piotr Lubaszka oraz Rafał Czerkawski.

Platforma Obywatelska w Powiecie Olkuskim 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o