samolot wolbrom

Wolbromska propozycja w plebiscycie marki Cif „Witaj, Piękna Polsko” znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu i dzięki temu zabytkowy samolot zlokalizowany na placu przed Domem Kultury doczeka się renowacji. To zasługa mieszkańców i zaprzyjaźnionych z placówką osób. Ilość oddanych głosów przeszła najśmielsze oczekiwania pomysłodawców projektu.

– Mamy świetne wieści! Nasz samolot zostanie odnowiony, a to wszystko dzięki Wam, internautom. Serdecznie dziękuję w imieniu swoim, wszystkich pracowników DK oraz przyszłych pokoleń, które przy okazji wizyty u Nas, będą mieli sposobność odwiedzić także Nasz zabytkowy samolot – komentuje oficjalne wyniki konkursu Piotr Gamrot, dyrektor wolbromskiego Domu Kultury.

Propozycja dotycząca renowacji samolotu ostatecznie zajęła trzecie miejsce w gronie ośmiu finalistów, którzy od marki środków czyszczących Cif otrzymają solidne wsparcie. Pierwotnie mówiło się o 10 tysiącach złotych, jednak po wizycie w Wolbromiu przedstawiciele organizatora konkursu postanowili nieco dorzucić do wstępnej kwoty. – To prawda. Mieliśmy gości z Łodzi, których mówiąc szczerze nasz pomysł naprawdę zachwycił. Oprócz gwarantowanej nagrody dostaliśmy zapewnienie, że możemy liczyć na wcale niemały bonus. Być może w ramach nagrody uda się podświetlić ten Nasz samolot, a to byłby już naprawdę szał – dodaje z satysfakcją dyrektor Gamrot.

Przypominamy, że samolot – laureat konkursu „Witaj, Piękna Polsko” – to zabytkowy Mig 17. Wolbromski Dom Kultury pozyskał go w latach 70. ubiegłego stulecia. Od tego czasu jest on punktem rozpoznawczym placówki. Niebawem będzie jeszcze piękniejszy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze