Olkusz

Respirator z nebulizatorem zakupiony przez gminę Olkusz trafił właśnie do Nowego Szpitala w Olkuszu. Dwa miesiące temu placówka otrzymała dwa podobne urządzenia od naszych firm.

Jak informuje olkuski magistrat, zakup respiratora MAQUET SERVO-I został uzgodniony z przedstawicielami Nowego Szpitala. – Jest to respirator przeznaczony do wentylacji pacjentów z niewydolnością oddechową bez ograniczeń wiekowych do zastosowania na oddziałach intensywnej terapii jak i przy transporcie z bateriami podtrzymującymi zasilanie elektryczne i butlami gazowymi. Aparat w wersji uniwersalnej przeznaczony jest dla wszystkich grup pacjentów (noworodków, dzieci i dorosłych) – czytamy w urzędowym komunikacie.

Prezes Nowego Szpitala w Olkuszu dr Norbert Kubański podziękował gminie Olkusz za zakup respiratora, zapewniając, że szpital jest bardzo wdzięczny za każdą pomoc otrzymywaną w tym czasie. Szef placówki podkreślił, że to bardzo potrzebny sprzęt w leczeniu pacjentów z niewydolnością oddechową, która często występuje u pacjentów chorujących na COVID-19.

Przypomnijmy, że w połowie września przekazano olkuskiemu szpitalowi dwa respiratory, zakupione przez firmy z naszego powiatu a także – jak w przypadku kluczewskiego „Velvetu” – ze środków ze zbiórki zainicjowanej przez pracowników. Przekazane kwoty to: Velvet Care Sp. z o. o. (100 tys. złotych), Zakłady Kablowe Bitner Sp. z o. o. (50 tys. złotych), BOLTECH Sp. z o. o. (40 tys. złotych), ZGH „Bolesław” S. A. (40 tys. złotych), Huta Cynku „Miasteczko Śląskie” S. A. (20 tys. złotych), Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław” Sp. z o. o. (10 tys. złotych).

fot. UMiG Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o