11 listopada przypadła 93. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przypomina ona o wydarzeniach, które doprowadziły do odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli. 13 listopada w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Niesułowicach (filia MOK Olkusz) uroczyście obchodzono ten szczególny dzień.
Na uroczystość zostały zaproszone władze Olkusza, proboszcz miejscowej parafii rzymsko-katolickiej w Lgocie oraz mieszkańcy Niesułowic i Lgoty. W programie uroczystości znalazła się wystaw plastyczna „Drogi do Niepodległości” przygotowana przez kierownika WDK Wiesława Nadymusa oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu śpiewaczego „NIesułowianki” i zespołu dziecięcego. Koncert prowadziła pani Neonila Piekarz. Słowo do mieszkańców skierował proboszcz Kazimierz Iciek oraz sołtys Niesułowic Ryszard Lasoń.













![Coroczne święto osiedla Pakuska [ZDJĘCIA] festyn pakuska 2019](https://przeglad.olkuski.pl/wp-content/uploads/2019/08/jakub_fita_festyn_pakuska_2019-100x70.jpg)


Pan na literę R z synami ? 😀
Ciekawe czy był zaproszony… 😡