orbita_maa_liga-tv-320w

MUKP Dąbrowa Górnicza wygrał finałowy turniej Małej Ligi Małopolskiej, którego organizatorem była Orbita Bukowno. Drugie miejsce zajęli gospodarze, trzecia pozycja przypadła Górnikowi Libiąż. – Chyba nam się udało. Wobec braku związkowych rozgrywek skrzyknęliśmy okoliczne kluby i wspólnymi siłami stworzyliśmy coś bardzo ciekawego. To może tylko pomóc tym młodym chłopcom, którym w przyszłości marzy się profesjonalna kariera piłkarska – przyznał nieskromnie Prezes Stowarzyszenia Orbita, Jarosław Tomczyk.

Skromność, chociaż w tym jednym wypadku mogła przejść na drugi plan, bo Finał Małej Ligi Małopolskiej, rozgrywany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, wypadł lepiej niż tylko dobrze. W Bukownie, oprócz miejscowych młodych adeptów futbolu, zjawili się też przyjaciele Orbity z Olkusza, Dąbrowy Górniczej czy Chrzanowa. Stawkę uzupełniły Górnik Libiąż i Przebój Wolbrom. – Wierzę, że wydarzenie to stanie się prawdziwym świętem sportu – pisał do uczestników w specjalnym liście nieobecny Marszałek, Marek Sowa. I trzeba przyznać, że w niedalekiej przyszłości podobne inicjatywy na miano święta mogą sobie zasłużyć. – Kibicuję wszystkim, ale sercem jestem za drużynami z naszego powiatu – mówił starosta olkuski, Jerzy Kwaśniewski. Obok sprawujących władzę na trybunach zasiedli jedni z głównych bohaterów – rodzice, bez których Orbita nie miałby racji bytu. Ale najważniejsi i tak w tym dniu byli ośmioletni chłopcy, którzy bardziej dla zabawy, nie do końca rozumiejąc jeszcze zasady prawdziwej rywalizacji stanęli do walki o okazałe puchary.

Jako pierwsi na parkiet wyszli młodzi bukowianie i po meczu pełnym emocji 1:0 pokonali Górnika Libiąż, zwycięskiego gola zdobywając kilkanaście sekund przed końcową syreną. – Zagraliśmy na podobnych poziomach, ale to nam dopisało szczęście, strzeliliśmy jedną bramkę więcej i wygraliśmy – cieszył się po inauguracyjnym spotkaniu trener Orbity, Tomasz Auguścik. Oprócz Górnika w fazie grupowej gospodarze także 1:0 ograli wolbromski Przebój, który prezentując niezły poziom, jakby na przekór zajął ostatnie miejsce w turnieju. Tomasz Wójcicki miał w swoim zespole prawdziwą „perełkę” – Ewę Bigaj. – Gram od początku życia, przypatrywałam się bratu, teraz gram w klubie – przyznała dumna kapitanka. 

Gdy swojej grupie przewodziła Orbita, drugą „drabinkę” przekonująco wygrała Dąbrowa Górnicza. – Od początku turnieju było jasne, że to właśnie Dąbrowa będzie głównym faworytem do pierwszego miejsca. Już na trawiastych boiskach dawali nam lekcje futbolu – stwierdził prezes Tomczyk. Nie pomylił się ani trochę, bowiem to właśnie młodzi podopieczni Grzegorza Majewskiego w wielkim stylu przeszli najpierw fazę grupową, a później finałową – w meczu o „złoto” pewnie 4:0 pokonując gospodarzy. Trzecie miejsce zajął Górnik Libiąż, po skromnej wygranej 1:0 nad Football Academy z Olkusza. Klasyfikację końcową zamknęły MOSiR Chrzanów oraz Przebój. – Jesteśmy dumni ze swojego drugiego miejsca. Pokonaliśmy wszystkich małopolskich rywali, nie tracąc przy tym nawet bramki. W wielkim finale wygrał zespół zdecydowanie lepszy – oceniła rzecznik Orbity, Iwona Pilarz.

Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe puchary. Nagrody wręczył Waldemar Kordyl z Urzędu Marszałkowskiego. W przerwach między piłkarskimi zmaganiami na parkiecie wystąpiły cheerleaderki z bukowieńskiego przedszkola. Odbył się także turniej wiedzy o Małopolsce. – Do zobaczenia wkrótce! – słowa władz Orbity jeszcze długo niosły się nad Bukownem.

Finał Małej Ligi Małopolskiej
Komplet wyników:

Grupa A.
Orbita Bukowno – Górnik Libiąż 1:0
Górnik Libiąż – Przebój Wolbrom 0:0
Orbita Bukowno – Przebój Wolbrom 1:0

1. Orbita 2 6 2:0
2. Górnik* 2 1 0:1
3. Przebój 2 1 0:1

*O drugim miejscu zdecydowała seria rzutów karnych między Górnikiem i Przebojem. Wygrali ci pierwsi i to oni awansowali do fazy finałowej.

Grupa B.
MUKP Dąborwa Górnicza – Football Academy Olkusz 1:0
Football Academy – MOKSiR Chrzanów 0:0
MUKP Dąbrowa Górnicza – MOKSiR Chrzanów 4:0

1. MUKP Dąbrowa 2 6 5:0
2. FA Olkusz 2 1 0:1
3. MOKSiR Chrzanów 2 1 0:4

Półfinały:
Orbita Bukowno – Football Academy Olkusz 5:0
MUKP Dąbrowa – Górnik Libiąż 5:1

o 5 miejsce:
MOKSiR Chrzanów – Przebój Wolbrom 3:1

o 3 miejsce:
Górnik Libiąż – Football Academy Olkusz 1:0

Finał:
MUKP Dąbrowa – Orbita Bukowno 4:0

Kolejność turnieju:
1. MUKP Dąbrowa Górnicza
2. Orbita Bukowno
3. Górnik Libiąż
4. Football Academy Olkusz
5. MOKSiR Chrzanów
6. Przebój Wolbrom

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze