obwodnica

Cała społeczność Olkusza gorąco dyskutowała na temat obwodnicy, kiedy protesty były najbardziej widoczne, czyli pod koniec roku. Wydaje się, że w ostatnim czasie temat nieco przycichł, jednak są to tylko pozory, bo mieszkańcy cały czas podejmują rozmaite działania, żeby podczas prac budowlanych uwzględniono potrzeby mieszkańców. Chociaż prace są już na dość zaawansowanym poziomie, w dalszym ciągu nie milkną głosy sprzeciwu. Dlatego do studia „Przeglądu Olkuskiego Live” zaprosiliśmy przedstawicieli różnych środowisk, których na pewno łączy sprawa obwodnicy, ale opinie dotyczące konkretnych zagadnień z nią związanych już niekoniecznie. Przy jednym stole z dziennikarką „Przeglądu Olkuskiego” rozmawiali: Monika Drewniak – mieszkanka osiedla Młodych, Karol Nabiałek – przedstawiciel Komitetu Protestacyjnego Mieszkańców os. Młodych i os. Pakuska, Grzegorz Lipiński – mieszkaniec osiedla Młodych i członek zarządu osiedla oraz Andrzej Drapacz – radny miejski z os. Młodych. Podczas dyskusji padło wiele mocnych słów i interesujących spostrzeżeń dotyczących tej inwestycji. Zachęcamy do obejrzenia nagrania dyskusji na www.przeglad.olkuski.pl!

Całe spotkanie:

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
64 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
trzykropek
trzykropek
9 lat temu

[quote name=”Zosia”]Pani Moniko i Panie Drapacz właśnie zamykana jest ulica Sosnowa pięknym chodnikem! Jesteście zadowoleni? Coście załatwili i z kim? Panie Drapacz czy będzie miał Pan odwagę spojrzeć w oczy mieszkańcom Sosnowej? Znów nie ma Pan do czego się przyczepić. To przyczep sie Pan do chodnika.[/quote]
To my mieszkańcy musimy zakończyć karierę temu Panu bo sam nie ma siły.
Może sobie przypomną ci co podpisywali Panu Drapaczowi pismo do burmistrza o przesuniecie obwodnicy do bloków bo jak było w piśmie „zniszczona zostanie zieleń i las a mieszkańcy osiedla nie będą mieć gdzie spacerować w niedzielę”.Miejcie dziś choć trochę odwagi ci garażowcy którzy podpisali to pismo i przeproście sasiadów za to co im wybudowaliście.A do rady miasta wybierajmy młodych z przyszłością a nie emerytów.

trzykropek
trzykropek
9 lat temu

A co tam robi Pan Drapacz? To ten Pan zbierał podpisy parę lat temu (przed wyborami) żeby obwodnicę przysunąć do bloków.
Temu Panu już dziękujemy za ciężką pracę, pracę SAMOPROMOCJI przed każdymi wyborami.
Jest tylu młodych ludzi z przyszłością którzy chcieliby coś zrobić dla siebie i Olkusza a nie dorobić sobie do emerytury.Dziadki różaniec do ręki i do kościoła z wnukami a nie posuwać popierduły przed kamerą.

Wenna
Wenna
9 lat temu

Dlaczego Przegląd Olkuski nie informuje o zamknięciu z powodu zagrożenia zatruciem dzieci w przedszkolu nr 4 w Olkuszu.
Czyżby ktoś o coś się bał i zakazał publikacji, chyba że gazetę bardziej bulwersuja plakaty na przystankach autobusowych niż zagrożenie zdrowia dzieci.

AndrzejII
AndrzejII
10 lat temu

A w dniu dzisiejszym TIR pociągnął za sobą zaparkowany pojazd, następnie kierowca samochodu ciężarowego oddalił się z miejsca wykroczenia drogowego.

Grześ
Grześ
10 lat temu

Tak klaksony kilkunastu samochodów zablokowanych na osiedlowej arterii plus kilkanaście pojazdów na drodze Chrzanowskiej czekających na zielone światło. W tym ruch we wszystkie strony. Już pewnie za parenaście godzin dojdzie do kolizji, nie daj Boże do wypadku. Setki wjeżdżających samochodów, busów, wozów dostawczych, ciężarówek, autobus. Ku uciesze droidów.

sąsiad35
sąsiad35
10 lat temu

Duży plus dla burmistrza. W końcu będzie można po ludzku zaparkować!!!

GRZEGORZV
GRZEGORZV
10 lat temu

A pod balkonami praca wre. Ciężarówki wywożą ziemię a robotnicy szykują nowe parkingi. Jeszcze tylko ruch okrężny i ograniczenie prędkości, chodnik i pasy do sklepów i śmietników.

Zosia
Zosia
10 lat temu

[quote name=”Rozsądny”]Ależ, jakich krzykaczy? To grupka kundelków, która ujada , a karawana ,miejmy nadzieję, pójdzie dalej. Oni chcą ubić własny interes, niektórzy nawet głośno mówią jaki. Zaraz zobaczycie po wyborach, o ile zostaną radnymi., o co każdemu chodziło.[/quote]

Kogo masz na myśli? Na prawdę myślisz, że ludzie którym zależy na tym mieście i intereują się tym co się dzieje w tym mieście, walczą z absurdami decydentów mają inny interes niż zwykła ludzka uczciwość.

I nie wyzywaj ludzi od kundelków, z takich uwag wychodzi twój rozsądek!

Rozsądny
Rozsądny
10 lat temu

Ależ, jakich krzykaczy? To grupka kundelków, która ujada , a karawana ,miejmy nadzieję, pójdzie dalej. Oni chcą ubić własny interes, niektórzy nawet głośno mówią jaki. Zaraz zobaczycie po wyborach, o ile zostaną radnymi., o co każdemu chodziło.

OOOO
OOOO
10 lat temu

Za środowisko się weźcie wy tuskowaci politycy. Olkusz tonie w syfie na lądzie, w powietrzu i w wodzie.Tylko o swoje umiecie zadbać. Tak jak wasz wódz naczelny.

zza węgła
zza węgła
10 lat temu

a ja w ramach REWITALIZACJI Olkusza proponuje zaorać os Młodych. Z buraków i korpieli co tam rosły był wiekszy pożytek niż z obecnie mieszkająch tam ujadaczy.

z perspektywy
z perspektywy
10 lat temu

Panie Radny – cieszę się, że czyta Pan te komentarze i mam nadzieję, że wnioski też Pan wyciągnie – ZA TAKICH RADNYCH JUŻ DZIĘKUJEMY! ZA ,,NICNIEROBIENIE” I POZORANCTWO i nie o obwodnice tu tylko chodzi o całokształt tego co dla Osiedla zostało a raczej ,,nie zostało” zrobione na przestrzeni ostatnich lat. czas najwyższy wyciągnąć wnioski – ludzie już to zrobili.

Fifi
Fifi
10 lat temu

Ludzie już was całkiem porąbało. Nikt wam nie dogodzi.Zachowujecie się jak rozjuszone psy.Może by tak trochę rozwagi

maliniak
maliniak
10 lat temu

Endriu znowu donosi, tym razem Zosi 😮 😕 cyt…” pragnę pani donieść”… 😆

maliniak
maliniak
10 lat temu

[quote name=”Andrzej Drapacz”][quote name=”Zosia”]Pani Moniko i Panie Drapacz właśnie zamykana jest ulica Sosnowa pięknym chodnikem! Jesteście zadowoleni? Coście załatwili i z kim? Panie Drapacz czy będzie miał Pan odwagę spojrzeć w oczy mieszkańcom Sosnowej? Znów nie ma Pan do czego się przyczepić. To przyczep sie Pan do chodnika.[/quote]
Widziałem, i muszę Pani donieść, że jestem po rozmowie. Dziś będzie na Sosnowej przedstawiciel ZDW i rozezna sprawę zarówno tego krawężnika jak i wjazdu na basen. Pozdrawian Panią .[/quote]
Widocznie wykonawca nie oglądał tej debaty w której Monia drapiąc się za uchem na 100%zapewniała połączeniu ulicy Sosnowej z ulicą Kochanowskiego. Endriu robi sobie kawaly z okazji prima aprilis. Rozmawiaj romawiaj. 🙂

Kazimierz
Kazimierz
10 lat temu

[quote name=”HiHi”]Dlaczego Przegląd olkuski nic nie pisze na temat zamkniętego Przedszkola przy szkole nr 5. Czyżby pryncypał zagroził odcięciem reklam.[/quote]

Przegląd Olkuski nic nie napisze o zamykanym Przedszkolu z prostej przyczyny. Nikt o tym nie mówi. Nie zorganizujecie protestu, nikt się sprawą nie zajmie. Zorganizujecie protest jak mieszkańcy Osiedla Młodych i Osiedla Pakuska – kogo to obchodzi? Burmistrza, Starostę, Radnych? Nikogo!!! Społeczność też Was nie poprze, bo dzieci im urosły i przedszkole nie jest im potrzebne.

zapamiętajcie sobie Wszyscy : WŁADZY TRZEBA PATRZEĆ NA RĘCE. KAZDEJ WŁADZY!!!!
Władza nic Wam nie da jeśli tego sami nie wydrzecie!

Andrzej Drapacz
Andrzej Drapacz
10 lat temu

[quote name=”Zosia”]Pani Moniko i Panie Drapacz właśnie zamykana jest ulica Sosnowa pięknym chodnikem! Jesteście zadowoleni? Coście załatwili i z kim? Panie Drapacz czy będzie miał Pan odwagę spojrzeć w oczy mieszkańcom Sosnowej? Znów nie ma Pan do czego się przyczepić. To przyczep sie Pan do chodnika.[/quote]
Widziałem, i muszę Pani donieść, że jestem po rozmowie. Dziś będzie na Sosnowej przedstawiciel ZDW i rozezna sprawę zarówno tego krawężnika jak i wjazdu na basen. Pozdrawian Panią .

Kibic
Kibic
10 lat temu

[quote name=”HiHi”]Dlaczego Przegląd olkuski nic nie pisze na temat zamkniętego Przedszkola przy szkole nr 5. Czyżby pryncypał zagroził odcięciem reklam.[/quote]
he he he ujada o tym głośno „brukowiec Plus Olkusza” tam sobie poczytaj he he he.

Thierry la Fronde
Thierry la Fronde
10 lat temu

Nacjonalistyczny brukowiec Plus Olkusza donosi, że w rankingu Grześ pnie się w górę, nie pierwszy już raz. Ponoć za zorganizowanie ferii dla dzieci. Ale nie dodano, że Grześ jest prawdziwym polskim patriotą według którego patriota musi być wierzącym w boga, kochać Kaczyńskich, wielbić pis, i o te wartości walczyć od chwili poczęcia. A ja trzymam moje dzieci od Grzesia i jego ferii z daleka, nie chcę aby wyrosły na nawiedzonych faszystów 😆 .

Zosia
Zosia
10 lat temu

Pani Moniko i Panie Drapacz właśnie zamykana jest ulica Sosnowa pięknym chodnikem! Jesteście zadowoleni? Coście załatwili i z kim? Panie Drapacz czy będzie miał Pan odwagę spojrzeć w oczy mieszkańcom Sosnowej? Znów nie ma Pan do czego się przyczepić. To przyczep sie Pan do chodnika.

HiHi
HiHi
10 lat temu

Dlaczego Przegląd olkuski nic nie pisze na temat zamkniętego Przedszkola przy szkole nr 5. Czyżby pryncypał zagroził odcięciem reklam.

Kazimierz
Kazimierz
10 lat temu

Grzesiu i co będziemy mieli te miejsca postojowe i bezpieczne przejście do garaży?

Cordialisus Mizerico
Cordialisus Mizerico
10 lat temu

Radny Drapacz i Pani Monika swietnie się uzupełniali. Należy pochwalić tą parę za solidne przygotowanie się do debety. Widać jak na dłoni, że plany storpedowania tej inwestycji przez przedstawiciela komitetu protestacyjnego,- czy jakiegoś tam – nie powiodły się. Pan Nabiałek niczym wróbelek na nitce wyrywał się do radnego Drapacza, a ten ze spokojem, rzeczowymi argumentami – niczm strażak pożar – skutecznie przygaszał tego rozpaleńca.

r.g
r.g
10 lat temu

Panie Drapacz i pani Moniko zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o drogach publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 260 ze zm.) po drogach publicznych dopuszcza się ruch o nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 ton, z tym tylko, że ust. 3 tego przepisu mówi, że drogi samorządowe (wojewódzkie, powiatowe i gminne) stanowią sieć, po której mogą jeździć jedynie samochody o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi do 8 ton Teoretycznie tych 40 t przekroczyć nie powinny, a jakie będą po niej jeździły? :-*

swendzialski
swendzialski
10 lat temu

Dlaczego podczas trwania tego programu drapała się Monia, a nie drapał się Drapacz? 😉 😆

ws
ws
10 lat temu

C.D. Zabieranie tym ludziom kolejnego skrawka zieleni będzie podłością.Wiem, że p. Monika Drewniak reprezentuje interesy lokalnego i nie tylko, biznesu transportowo-usługowego, którzy z parkingu osiedlowego zrobili sobie bazę transportową. Skoro p. się tak miło z panami gawędzi ja mam propozycje wybudowania parkingu przy pani bloku ul. Reja 6 pod pani oknami, bo jak do tej pory żaden samochód tam nie parkuje. Najwyższa pora, zwłaszcza ,że uważa się Pani za społecznicę .Praca społeczna wymaga wyrzeczeń. Ma Pani kolejną szansę na zaistnienie. Życzę powodzenia.

ws
ws
10 lat temu

W kilku słowach odniosę się do wypowiedzi p. Drewniak , dot. rozbudowy parkingu przed bl. nr 5 ul. Reja. Temat nie dotyczy obecnie prowadzonej inwestycji drogowej, Realizacja planowana w okresie późniejszym. Większość mieszkańców bl. nr 5 , a zwłaszcza jego połud. skrzydła, a także bl. z Konopnickiej 8 jest przeciwna rozbudowie parkingów. Chyba tylko wyjątkowy ignorant nie potrafi tego zrozumieć. Istniejące parkingi zapewniają ok. 100 stanowisk, nie licząc parkingu strzeżonego z 90 miejscami. Widok z okien bardzo urozmaicony biorąc pod uwagę marki samochodów, gorzej z hałasem i spalinami. Od sierpnia będzie dodatkowa atrakcja w postaci obwodnicy. Komentarza nie wymaga.

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
10 lat temu

[quote name=”tez kierowca”]dlaczego urząd sprzedaje działki przy torach kolejowych ?[/quote]
Zeby cokolwiek mówić trzeba wiedzieć. Działki zostały wydzierżawione na 3 lata. Nawet gdyby je sprzedano to teren jaki został pozostawiony swobodnie wystarczy by taka droga powstała. Trzeba czekac spokojnie aż szanowny „burmistrz „Rzepka raczy zainwestowac w taka drogę. Spojrzenie z lotu ptaka (z kładki) nie zawsze dobrze dzwierciedla proporcje problemu. Lepiej mieć czyste działki niz zasyfione krzaki. No chyba , że treż kierowca w czynie społecznym będzie je sprzatac. Szanowny Panie „też kierowco” stracił Pan doskonałą okazje by siedziec cicho.

Lolek
Lolek
10 lat temu

Popieram pana Karola. Mądrze mówi. Na osiedlu nie będzie sie dało żyć, gdy cały ruch zostanie puszczony na tzw. obwodnię.
A przecież jest tyle ugorów za osiedlem I stacją benzynową, czy ktoś z urzędników się zastanowia nad tym co robi I jakie będą konsekwencje podejmowanych decyzji?

A mogliśmy mieć piekną obwodnicę poza terenem zabudowanym, jak w normalnym cywilizowanym świecie.
Wybory tuż, tuż, jak się nic nie robiło przez 4 lata, teraz trzeba pokazać, że sie wybudowało bubel, ale za pieniądze unijne.

Zosia
Zosia
10 lat temu

Od 2007 roku mieszkańcy protestują przeciwko obwodnicy po ul. Kochanowskiego. NIkt z urzędników, ani radni ani Rzepka nie liczy się z mieszkańcami.
Mieszkańcy cały czas walczą chociaż walka jest nierówna. Urzędnicy tórzy powinni sie sprawą zająć z urzędu, nie robią nic. Mieszkańcy złozyli odwołanie od decyzji środowiskowej do Generalnego Dyrektora ochrony środowiska, który dopiero po trzech miesiącach i po kolejnym, ostrym piśmie z Ministerstwa Infrastruktury aby zajął sie sprawą, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska odpisał, że zbada sprawę. Mieszkańcy złożyli doniesienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez poszczególnych urzędników państwowych. Prokuratura Okręgowa w Krakowie, po otrzymaniu pisma z Prokuratury Generalnej w Warszawie aby zajęła sie sprawą odesłała sprawę do Prokuratury w Olkuszu. Czy ktoś z mieszkańców ma pomysł na to jak walczyć z urzędnikami, którzy powinni pracować bo za to otrzymuja pieniądze, a zamiatają sprawy pod dywan.

tez kierowca
tez kierowca
10 lat temu

dlaczego urząd sprzedaje działki przy torach kolejowych mieszkancom ul. Na Skarpie, które mozna byłoby wykorzystac na droge łączącą targowisko „baso” z dworcem PKP ? Przeciez tą drogą można byłoby odciążyc KKWielkiego od ul Zuradzkiej aż do dworca. Mieszkanców 5m skarpy nie zbawi a droga zbawiłaby wszystkich. Czy nikt w tym miescie nie mysli na przyszłość ?

rej
rej
10 lat temu

Pani Monika, z natury ma precyzyjnie dopasowane pytania do przygotowanych wcześniej odpowiedzi..

r.g
r.g
10 lat temu

Po wypowiedzi pana radnego na zadane pytanie o trafności lokalizacji obwodnicy 40 min 40sek wyszedł na jaw brak wiedzy wszystkich uczestników tego spotkania. Gdyby taką posiadali storpedowali by wypowiedź pana radnego Drapacza, który uzasadniał jej przebieg względami ekonomicznymi. Gdyby dodać koszty tych inwestycji które miały powstać w innym wariancie, i przenieść je do tego obecnego to ten obecny nie byłby już taki tani. Kto jak kto , ale pani Monika powinna to wiedzieć i na takie wypowiedzi właściwie reagować. Widocznie ma spore luki w posiadanych informacjach, bo widocznie ten jej duchowy doradca, nie przewidział takiej sytuacji, jak ta z udziałem pana Nabiałka i pana Drapacza od 40 :40 do 41:26.
Poza tym słuchać się. już nie da tych pierdół jakie prezentuje ta Zosia Samosia. )Odnoszę również wrażenie ,ze pani redaktor zbyt łagodnie potraktowała swoich gości. Liczyłem na sporą ilość trudnych pytań. Nie usłyszałem jednak takich, a szkoda

r.g
r.g
10 lat temu

Zastanawia mnie dlaczego tak spostrzegawcza pani Monika nie zwróciła uwagi na „garbik” jaki powstał na ulicy skrzyżowaniu Biema z ulicą Kochanowskiego . Taki pomnik wstydu widać nie tylko na mapie. Można go również bez trudu dostrzec z każdego miejsca w tej okolicy. Można go zniwelować zanim powstaną drogi dojazdowe i chodniki. Po ich zbudowaniu koszt usunięcia tego bubla, będzie zdecydowanie wyższy. Wszytko po to aby złagodzić kąt nachylenia obwodnicy na skrzyżowaniu z ulicą Biema. Aby uzyskać wymagane 6stopni, zbudowano na ulicy Biema garb, a po mojemu pomnik wstydu. Pani Moniko proszę to załatwić tak jak „załtawiła” pani za nas wszystkie dotychczasowe sprawy. Pozdrawiam . r.g. 😉

łosiedlowy
łosiedlowy
10 lat temu

Od kiedy to, pani ta potrafi czytać i analizować takie mapy? Podejrzewam, że umiejętność jej w tym zakresie jest identyczna do mojego czytania po chińsku. To co pani się dowiedziała nie wynikało raczej z analizy dokumentacji projektowanej drogi, ale z celowego udostępnienia i przekazania jej pewnych informacji, które pani ta firmuje jako własne spostrzeżenia. Ten pani „przewodnik” chyba zbytnio ją przecenił i nieco przesadził zamieszczając w jej pisemnych wnioskach i jej wypowiedziach takie szczegółowe informacje, które umknęły uwadze wielu osób zajmujących się inżynierią drogową. Za odegranie roli osoby która w pojedynkę potrafiła tyle spraw załatwić dla mieszkańców proponuję przyznać jej chociaż filmowego Oskara, ponieważ przez to jej aktorstwo, już mało kto teraz wie, jaki jest jej rzeczywisty udział w tym co głosi. Za treści tu zapisaną otrzymam zapewne powiadomienie z jej strony, że spotkamy się w prokuraturze. :-*

kierowca bombowca
kierowca bombowca
10 lat temu

Jestem dumny z powstającej obwodnicy. Służy ona zarówno kierowcom (mniej korków) jak i mieszkańcom ul. Rabsztyńskiej i Sikorka (mniejszy ruch) bo część samochodów pojedzie na obwodnicę.
Dzięki temu Olkusz już wkrótce przestanie być komunikacyjną wiochą a stanie się cywilizowanym europejskim miastem przez duże M. 😆

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
10 lat temu

[quote name=”Thierry la Fronde”]Jestem olkuszaninem, obwodnica będzie bo jest nam mieszkańcom potrzebna, wbrew temu co uważają awanturnicy i przybłędy niewiadomo skąd[/quote]
Olkuszaninem? Akt wydany przez stosowną instytucję potwierdzający miejsce urodzenia to jedynie aspekt formalny tego kim Pan jest. Kim Pan jest naprawdę wskazują pańskie wypowiedzi. Niestety, nie masz Waść czym się chwalić …

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
10 lat temu

Pan D. były TW tzw. służb powinien być eliminowany przez społeczeństwo osiedla z olkuskiego życia politycznego. Jego działalność na rzecz ocalenia slaumsowatych garaży z pewnością miała wpływ na obecny, irracjonalny przebieg „obwodnicy rzekomej”. Z wypowiedzi jakie prezentował w tej żałosnej dyskusji jednoznacznie wynika, że rozmywa problem działając na niekorzyść mieszkańców osiedla. Tak sam postępuje p. Monika, która mówi dużo i robi dużo, tyle , że to co robi przy ogólnym problemie bezsensownego i uciążliwego dla mieszkańców przebiegu obwodnicy jest również działaniem na ich niekorzyść. Pan członek Zarządu Osiedla powinien wiedzieć, że to ówczesna Przewodnicząca Zarządu Osiedla Młodych opiniowała plan obwodnicy, a w kolejnych etapach jej projektowania Zarząd Osiedla olał całkowicie temat skupiając się na budowie altanki dla meneli i innych pierdołach. Biorący udział w dyskusji poza Przewodniczącym Komitetu protestacyjnego to ludzie, którzy dobro mieszkańców osiedla mają w ……

do monia
do monia
10 lat temu

K.Kononowicz z Białegostoku występował zawsze w tureckim swetrze, a nasza gwiazda zawsze w różowym sweterku. Chyba tylko taka różnica.
Trafione!!

do monia
do monia
10 lat temu

Ktoś kto uważa ze Monika działa po cichu najpewniej jest głuchy. Ona nie działa ona bardzo głośno UDAJE ZE DZIAŁA a właściwiej, wydaje jej się że coś jej się udało załatwić.

Jav
Jav
10 lat temu

[quote name=”Thierry la Fronde”]Jestem olkuszaninem, obwodnica będzie bo jest nam mieszkańcom potrzebna, wbrew temu co uważają awanturnicy i przybłędy niewiadomo skąd[/quote]

Już ci wierzę, że jesteś olkuszaninem 😆

Misiu
Misiu
10 lat temu

Olkuskie władze maja gdzieś ludzi którzy tutaj żyja,dla nich sie liczy kolejny czyn który mogą sobie dopisac do pseudo osiągnieć np.oświetlenie bazyliki to jest kpina.Sam radny powiedział ze chodziło o pieniądze.

ssak
ssak
10 lat temu

Boże chroń Olkusz przed taki radnymi, jakby nią miała zostać pani Monika Drewniak. Przecież to (moderacja) z jarmarku.

wilibrand
wilibrand
10 lat temu

Idą wybory i p. Drapacz chciał zbić w telewizji parę punktów a tu totalna klapa. Ludzie zobaczyli jak wygląda prawda o działalności tego radnego/bezradnego.

Kibic
Kibic
10 lat temu

[quote name=”Jan Orkisz radny”]Wielki pożytek z tak fatalnie prowadzonej inwestycji jest przyspieszenie budowy społeczeństwa obywatelskiego.[/quote]
No patrzcie jaki to Orkisz obywatelski się zrobił?! A jeszcze niedawno do ORMO należał, peerelowskiej służby która razem z MO, UB i ZOMO gnębiła społeczeństwo obywatelskie!!! A co Orkisz zrobiono za rządów lewicy oprócz łapownictwa, cwaniactwa, kolesiostwa, brudu, smrodu i ubóstwa?

Thierry la Fronde
Thierry la Fronde
10 lat temu

[quote name=”Jan Orkisz radny”]Wielki pożytek z tak fatalnie prowadzonej inwestycji jest przyspieszenie budowy społeczeństwa obywatelskiego.[/quote]
Orkisz, zmiłuj się, a co tobie do osiedla młodych? Mało ci mieszania w szpitalu, mało ci mieszania w zgh, jeszcze żeś się do obwodnicy przychrzanił? Więcej takich „olkuszan” a pójdziemy w skarpetkach na twoją Białoruś 😆

Thierry la Fronde
Thierry la Fronde
10 lat temu

Jestem olkuszaninem, obwodnica będzie bo jest nam mieszkańcom potrzebna, wbrew temu co uważają awanturnicy i przybłędy niewiadomo skąd

do monia
do monia
10 lat temu

Zastanów się zanim cokolwiek napiszesz następnym razem. Bo ja nie widzę, żeby P. Nabiałek zachowywał się jak pieniacz. wręcz przeciwnie najbardziej merytoryczny gość z całego towarzystwa! Co do ,,wielkich” zasług Pani M.Drewniak to niedługo Olkusz zyska dostęp do morza!

OOOO
OOOO
10 lat temu

Za PRL-u jeśli ludzie mieli problemy to tylko z własnej winy. Dzisiaj nie da się żyć przez rządy tuska. Polski nie uratują wybory tylko urządzenie Majdanu.

Monia
Monia
10 lat temu

Brawo Pani Moniko. Pani DZIAŁA, pan Nabiałek podjudza i zbiera listy mieszkańców, czyżby sondaż przedwyborczy? Widać, że jest Pani osobą aktywną, sprawną w działaniu i przebojową.Działa Pani po cichu, lecz skutecznie. Nabiałek – typowy awanturnik i pieniacz. Jak cały ten komitet protestacyjny.
Dlatego już im Pani jest nie na rękę.