Uderzył butelką i groził nożem – trafił do aresztu

2 stycznia. Na trzy miesiące trafił do aresztu 53 – letni mieszkaniec gminy Bolesław, który najpierw uderzył butelką w głowę 19 – latkę, a później z nożem rzucił się na interweniujących policjantów. Do zdarzenia doszło około godz. 9 na ul. Głównej w Bolesławiu. Napastnik, butelką po wódce, uderzył w tył głowy młodą kobietę, a później zażądał od niej telefonu. Dziewczynie udało się uciec. Krewki mężczyzna groził też nożem świadkowi zdarzenia. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy, napastnik swoją agresję skierował na stróżów prawa. Po obezwładnieniu, sprawcę przewieziono do komendy.

Prowadzili bez dokumentów

2 stycznia. W Jeżówce, wolbromscy policjanci zatrzymali 42 – letniego kierowcę opla, wobec którego sąd zastosował zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Samochód został przekazany najbliższym mężczyzny.

Kilka godzin później w Wolbromiu funkcjonariusze ujęli mieszkańca tego miasta, który również nie zastosował się do sądowego orzeczenia. Jednak tym razem zatrzymany mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych. Zawinił kierując rowerem.

Włamanie do fiata

3 stycznia. W godzinach nocnych przy ul. Legionów Polskich nieznany sprawca włamał się do fiata ducato. Z wnętrza pojazdu skradł przedmioty o łącznej wartości około 800 zł.

2,15 promila w organizmie kierowcy

3 stycznia. Taką ilość alkoholu wykazało badanie alkomatem, jakie w Chrząstowicach na mieszkańcu Zarzecza przeprowadzili funkcjonariusze Policji. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Areszt za posiadanie narkotyków

4 stycznia. Olkuscy dzielnicowi na ul. Skalskiej ujęli 17 – latka, przy którym znaleźli 1,17 g marihuany. Młody mężczyzna trafił do aresztu.

Tego samego dnia, w Bukownie na ul. Niepodległości miejscowi funkcjonariusze zatrzymali 28 – letniego mieszkańca tejże miejscowości. Przy mężczyźnie znaleziono trzy woreczki z amfetaminą – łącznie 3 g. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, policjanci znaleźli także około 1 g marihuany. Obaj mężczyźni za posiadanie narkotyków odpowiedzą przed sądem.

Wtargnęła na jezdnię

5 stycznia. Tuż po 9:00 na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, 80 – letnia kobieta została potrącona przez samochód. Ze złamaniem nogi trafiła do szpitala. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nagłe wtargnięcie pieszej na jezdnię.

Kierował mimo zakazu

7 stycznia. Policjanci z wolbromskiego komisariatu, zatrzymali 38 – letniego mężczyznę, który kierował samochodem, posiadając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niedostosowanie się do decyzji organu sprawiedliwości, kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Nietrzeźwi rowerzyści

7 stycznia. Aż trzech rowerzystów na „podwójnym gazie” zatrzymali policjanci pełniący służbę na terenie powiatu olkuskiego. Jako pierwszy wpadł mężczyzna w Chechle, który kierował jednośladem mając w organizmie około 0,6 promila alkoholu. Niedługo później w Chełmie, w ręce stróżów prawa trafił kolejny niepokorny rowerzysta. W jego organizmie badanie wykazało 0,9 promila. Trzeciego mężczyznę ujęto w Bukownie na ul. Nowej. Można tutaj mówić o rekordzie – 2,5 promila. Cała trójka za prowadzenie roweru w stanie nietrzeźwości może trafić do więzienia na rok.

Podobne włamania do samochodów

8 stycznia. Pod osłoną nocy nieznani sprawcy włamali się do dwóch samochodów po uprzednim uszkodzeniu zamków w drzwiach. Z volkswagena zaparkowanego przy ul. Legionów Polskich skradziono radio samochodowe. Właściciel wycenił straty na 700 zł. 500 zł stracił drugi z pokrzywdzonych. Z jego peugeota pozostawionego przy ul. Korczaka również zniknęło radio.

Pijany sprawca kolizji

9 stycznia. W godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu ul. 29-listopada z ul. Szpitalną, w audi kierowane przez olkuszanina, uderzył samochód marki citroen. Sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki świadkowi udało się namierzyć kierującego citroenem. Okazał się nim 61 – latek. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie około 2,2 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, odpowie też nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale i spowodowanie kolizji.

Potrącił pieszą na pasach

9 stycznia. Około godz. 16:50 w Olkuszu, na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z al. 1000-lecia, kierujący fiatem 126p 79 – letni mieszkaniec Warszawy, potrącił 28 – letnią kobietę. Mieszkanka Sułoszowy znajdowała się na przejściu dla pieszych. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną wypadku było niezastosowanie się kierującego do sygnalizacji świetlnej i wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Poszkodowana z licznymi obrażeniami ciała trafiła do Nowego Szpitala. Policja wyjaśnia dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o