Powiat

Macie swoje ulubione miejsca w naszym województwie związane z szeroko rozumianą turystyką? Możecie zgłosić je do konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”. Jego trzecią edycję organizuje Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną.

Właśnie rozpoczął się pierwszy etap konkursu, którego głównym celem jest nagrodzenie i promocja najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turyście miejsc oraz ofert turystycznych w Małopolsce. Do 20 sierpnia można zgłaszać kandydatury w sześciu kategoriach:

– Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna

– Najciekawszy szlak turystyczny

– Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne

– Unikatowa atrakcja turystyczna

– Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi

– W gościnie – oferta kulinarna

Zgodnie z regulaminem zgłoszenia kandydatur do konkursu mogą dokonać jednostki samorządu terytorialnego, samorządy gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, lokalne grupy działania, stowarzyszenia, fundacje turystyczne, prywatni przedsiębiorcy (np. właściciele obiektów i atrakcji turystycznych, organizatorzy imprez i wydarzeń turystycznych), zarządcy szlaków, inne podmioty działające w sektorze turystycznym oraz osoby fizyczne. Pamiętajcie, że kandydat musi wyrazić zgodę na udział w konkursie. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie konkurs.visitmalopolska.pl.

W drugim etapie, od 2 do 21 września, na zgłoszone propozycje będą głosować internauci. O tym, kto wygra, dowiemy się w październiku.

– Mam nadzieję, że kolejna edycja konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” pozwoli nam na wyłonienie ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych, również tych mniej znanych, nieoczywistych. Dzięki temu zaplanowanie fascynującego weekendu lub wakacyjnej, pełnej wrażeń wyprawy po Małopolsce będzie niezwykle proste, a każdy dzień w drodze i każde spotkanie z dziedzictwem regionu stanie się niezapomnianym przeżyciem – mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Zwycięzca kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 złotych. Laureaci oraz wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2022 roku.

W konkursie nie mogą uczestniczyć zwycięzcy i wyróżnione podmioty bądź wydarzenia w poprzedniej edycji. Przypomnijmy zatem laureatów ubiegłorocznego konkursu. W kategorii „Miejsce z klimatem” wygrało Krościenko nad Dunajcem, a wyróżnienia przypadły Ojcowowi i Gorlicom. Velo Dunajec został najciekawszym szlakiem turystycznym (wyróżnienia – Babia Góra oraz Śnieżne Trasy przez Lasy – szlaki narciarstwa biegowego w gminie Sękowa).

Wśród wydarzeń turystycznych wygrał międzynarodowy festiwal muzyki folkowej „4 Strony Karpat” odbywający się w Gorlicach (wyróżnienia: Edukacja Plenerowa z Bielak Active – zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w plenerach Małopolski oraz Juromania – Święto Jury Krakowsko – Częstochowskiej, która odbywa się m. in. w gminie Olkusz i Klucze).

Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego został uznana za najlepszą unikatową atrakcję turystyczną (wyróżnienia: ogród hortiterapii w Jadownikach Mokrych i Kopalnia Soli Bochnia).

W kategorii „Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi” laureatem został Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach, a wyróżnienia otrzymał Kompleks Hotelowy Radocza Park Hotel Active &Spa oraz Domek u Heli w Bałazówce nieopodal Limanowej. „W gościnie – oferta kulinarna” – tutaj zwycięzcą został pensjonat bezglutenowy „Moje Tatry” w Białym Dunajcu” (wyróżnienia: Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach oraz Restauracja Pod Aniołem w hotelu Belvedere w Zakopanem).

Więcej na temat konkursu można dowiedzieć się na portalu turystycznym visitmalopolska.pl lub na stronie konkurs.visitmalopolska.pl.

fot. UMWM

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze