Gmina Olkusz złożyła do Najwyższego Sądu Administracyjnego skargę kasacyjną w sprawie odszkodowania, jakiego domaga się parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu  za sprzedaż wywłaszczonych wcześniej działek, na których obecnie stoi Centrum Handlowe „Echo”.
W grudniu ubiegłego roku Sąd Apelacyjny w Krakowie podtrzymał wyrok z pierwszej instancji, nakazujący gminie wypłatę odszkodowania w wysokości 1 mln 820 tys. złotych. Oprócz głównej należności gmina będzie musiała również zapłacić odsetki liczone od maja 2008 roku do dnia zapłaty. Koszty postępowania Sąd Apelacyjny zmniejszył z 43 tys. do 11 tys. złotych. – Po wielu konsultacjach podjąłem decyzję o wniesieniu skargi kasacyjnej. Została ona złożona wraz z wnioskiem gminy o zwolnienie z opłat sądowych. Wydaje mi się, że uzasadnienie do tej skargi zostało przygotowane w sposób merytorycznie właściwy.  Nie mamy pomysłu, jak wskazać inne rozwiązania spłaty poza kredytem bądź środkami ze sprzedaży nieruchomości. Uważam, że teraz powinniśmy poczekać na wniosek parafii o wypłatę tej należności po wyroku sądu drugiej instancji, a na razie taki wniosek do nas nie wpłynął – wyjaśnia olkuski burmistrz Dariusz Rzepka.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krzysztof
Krzysztof
13 lat temu

Panie Rzepka, proszę zapytać proboszcza, w jakich okolicznościach parafia nabyła działki i do czego zobowiązała się w stosunku do tych działek… ! Ja wiem.