W Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Biegach na Przełaj, będących jednocześnie Grand Prix Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, rozgrywanych na obiektach krakowskiego AWF-u, startowali zawodnicy trzech klubów z powiatu olkuskiego. Nasi zawodnicy kilkakrotnie zajęli czołowe lokaty.
Złoty medal zdobyła Aleksandra Krężel z MUKS „Ilkus” Olkusz, która pobiegła w kategorii młodziczek na dystansie 2 km. Jej klubowa koleżanka Zuzanna Rams była pierwsza w kat. dziewcząt starszych w biegu na 1 km.

W tej samej kategorii Natalia Szczepanek wywalczyła 14. miejsce. Z  MUKS. „Ilkus” 15. miejsce na 1 km zajęła młodziczka Gabriela Kowalczyk, a 7. miejsce na 3 km przypadło juniorowi młodszemu Michałowi Daneckiemu.  W Krakowie startowali też zawodnicy IKS-u Olkusz. Podopieczni trenera Kazimierza Chechelskiego drużynowo zajęli III miejsce. Na dystansie 1 km Nikolas Czapla był pierwszy, a jego młodszy brat Olaf zajął V lokatę. Wśród młodzików Krystian Czapla wywalczył trzecią lokatę. Drugim miejscem pochwalić się może junior młodszy Kacper Bielat na 3 km oraz młodziczka Monika Kaliwoda na 2 km. W biegach na 2 km 4. miejsce zajął junior Kamil Gurgul, 5. miejsce młodziczka Kinga Byczek, 6. miejsce juniorka młodsza Karolina Ślęzak, a 9. Wioletta Nowak. Młodziczki Patrycja Skręt i Jaśmina Wolczyńska zajęły odpowiednio 3. i 5. miejsce, a juniorka Marta Łaskawiec na 3 km była czwarta.

Pięć medali wywalczyli zawodnicy „Kłosa” Olkusz. Drugą lokatę zdobył Tomasz Flis, który dopiero na finiszu stracił pierwsze miejsce. Brązem pochwalić się mogą: Artur Januszek, Agata Ciempka, Sylwia Smutek i Mateusz Majcherkiewicz. Na czwartych lokatach uplasowali się: Aleksandra Mstowska i Mateusz Majcherkiewicz.

Dobre wyniki osiągnęli także zawodnicy MOSiR-u Bukowno. Na dystansie 2 km młodziczka Weronika Krawczyk była czwarta, a wśród młodzików na 2 km Kacper Świderek zajął szóste miejsce, a Alan Filipowski dziewiąte. Wśród juniorów młodszych Aleksandra Wilk była trzecia na 3 km, a w biegach na 2 km piąta lokata przypadła Bartoszowi Dudzie, dziesiąta zaś Dawidowi Marcowi. Na dystansie 4 km piąte miejsce zdobył Dominik Krawczyk. Bukowianie pobiegli też w krakowskim VII Półmaratonie Marzanny. Na mecie zameldowało się 513 zawodników, wśród których w klasyfikacji generalnej Arkadiusz Buczyński zajął 31. miejsce (14 m. w kat. M-30), a Mariusz Buczyński 12. miejsce (12 m. w kat. M-20).