Patryk Kajda

Przed rozpoczęciem sesji Rady Miejskiej na salę obrad zaproszono rodzinę Kajdów oraz dyrektor i wicedyrektor Gimnazjum nr 2 w Olkuszu. Patryk Kajda, uczeń III klasy gimnazjum, wraz z tatą Mariuszem 31 marca br. uratowali dwie dziewczynki z wraku samochodu, który uległ wypadkowi na trasie Olkusz – Bukowno. W wypadku tym zginął 34-letni mężczyzna, tata uratowanych dziewczynek. Sytuacja mogłaby się zakończyć jeszcze tragiczniej, gdyby nie szybka reakcja świadków tego wydarzenia: Patryka i jego taty. To oni z samochodu, z którego wyciekało paliwo, wydostali zakleszczone dzieci. – Jest to nasza osobista tragedia. To są nasi sąsiedzi. Potrzeba chwili i obowiązku wyzwoliła w nas taką reakcję – wyznaje z żalem Mariusz Kajda.
Patryk nie czuje się bohaterem, twierdzi, że zrobił to, co do niego należało i cieszy, że mógł pomóc.
Burmistrz Dariusz Rzepka oraz Jan Kucharzyk, przewodniczący Rady Miejskiej, w dowód wdzięczności i uznania dla Patryka oraz jego taty oficjalnie wręczyli obu panom dyplom z podziękowaniem. Dla Patryka ufundowano dodatkowo nagrodę. – Mam nadzieję, że ten laptop przyda się w dalszej edukacji naszego dzielnego gimnazjalisty – dodaje Dariusz Rzepka.
Dyrektorka Gimnazjum nr 2 Anna Gręda podkreśliła: – Patryk jest skromnym, grzecznym uczniem. Mam nadzieję, że będzie wzorem do naśladowania dla innych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kaśka
kaśka
14 lat temu

Brawo, dla tego chłopca i jego taty